Nechte volné ruce

Kabelka přes rameno není v městské hromadné dopravě zrovna dvakrát praktická. Snadno vám ji někdo strhne, při hledání dokladů musíte použít obě ruce, takže třeba v tramvaji jde o poměrně nebezpečný manévr. Pokud už tíhnete ke kabelce, hodí se messenger s dlouhým popruhem napříč přes tělo. Nebo právě batůžek! Jediné, na co si musíte dávat pozor, je zabezpečení kapes, v natřískaném autobuse by vám mohl někdo jednoduše batoh vybílit. Tyhle obavy jdou stranou, pokud si pořídíte vychytaný a moderní městský batoh. „Velké množství batohů se vyrábí i s řadou tajných přihrádek, kam bezpečně schováte telefon i peněženku,“ uvádí designér batohů Martin Kůs. V batohu na zádech navíc unesete daleko víc věcí než v klasické kabelce.

Organizace vnitřního prostoru

Určitě to znáte – přehrabujete se ve velké kabele, ale ne a ne najít klíče, mobil, peněženku. Přitom tam před chvilkou všechny tyhle nezbytnosti byly… Obrovská taška je jedna velká bezedná jáma, která jako by ty věci spolkla. I proto je prima nosit batoh! Jednou z jeho největších předností je právě dostatek úložného prostoru a velké množství kapes a kapsiček na zip, ve kterých se dají všechny věci snadno a jednoduše najít, protože mají své místo.

Nosit batoh je cool!

Vhodně vybraný batůžek perfektně doladí jakýkoliv outfit. Na velikosti až tolik nezáleží, roli hrají hlavně barvy, proporce a popruhy. Ty můžou být snadno vyměnitelné, takže batoh můžete ladit přímo s oblečením. Navíc batoh unese vše potřebné a jednoduše do něj přibalíte i notebook nebo menší nákup. A pravidlo, že pohorky do města nepatří, můžete vztáhnout i na batohy – sportovní varianty nechte na kolo, na lezení nebo na trek, do města noste batohy do města určené.

Obrana proti skolióze

Kdo dnes netrpí na bolesti zad, časté migrény či na zablokovanou krční páteř? Nošením těžkých kabelek nebo tašek na jednom rameni si můžeme zadělat na nepříjemné zdravotní problémy. Dlouhodobá jednostranná zátěž na jednom rameni či v jedné ruce způsobí časem nerovnováhu celého těla, která může vést až k vychýlení páteře a nepříjemným bolestem. S batohem zatěžujete obě poloviny zad souměrně a zároveň vás nutí držet správný postoj. Kromě parády tak uděláte dobře i své páteři.