Slaměnky s provázky

Slaměná platforma je stálicí mezi letními podrážkami. Letos ji často doplňuje hrubá surová podrážka v kontrastním barevném provedení nebo z boku nalepené copánky a šňůrky. Espadrilky zkrášlují ozdobné střapečky, hedvábné stuhy a pásky ležérně zamotané kolem kotníku. V módě se promítá návrat k přírodním materiálům a technikám výroby, které podporují udržitelnost.

Baleríny bez paty

Nosí se už nějakou tu sezonu, nicméně letos se s nimi doslova roztrhl pytel. Některé lehce protáhly špičky, ale nízká podrážka zůstává. Pásek bývá zakončen sponkou, sportovnější varianty mají patu uchycenou do široké kontrastní gumy.

Šněrování i na střevíčkách

Dlouhatánské pásky zavázané kolem lýtka slaví obrovský návrat. Dříve zdobily především tzv. kristusky, sandálky s placatou podrážkou ve stylu indiánských bot. Ty se nosily v 70. letech, kdy byla v rozpuku éra hippies. Dneska nachází své uplatnění jako součást elegantních střevíčků na podpatku nebo sandálků na podpatku. A chcete-li být opravdu in, sešněrujte provázky přes úzké kalhoty – čím výš, tím líp.

Mladší sestra platformy

Vysoké platformy se pohodlně nosí a menším ženám pomáhají dohnat chybějící centimetry, aniž by musely dnes a denně obouvat nepohodlné lodičky na jehlách. Pro ještě větší pohodlí se platforma snížila a dala vznik tzv. flatformě, tedy vysoké, ale rovné podrážce. Najdete ji na sandálcích, polobotkách, ale také teniskách.

Zaklekněte do bloku

Blokové podpatky, hit 60. let, jsou zpátky. Po letech experimentování s tvarem podpatku se návrháři vracejí k široké, rovné a stabilní klasice. Blokové podpatky doprovázejí zejména sandály se širokými pásky a otevřenou špičkou, ale také dámské polobotky a lodičky.

Dámské mokasíny

Jestliže uctíváte seriózní eleganci vypůjčenou z pánských botníků, letos určitě zajásáte. Do módy se vracejí mokasíny (loaferky) na nízkém podpatku, ale obrovským hitem jsou hlavně mokasíny na kramfleku! Tradiční střapce nahradily výrazné spony, široké mašle a zdobné brože.

Vysoké pantoflíčky na jehlách

Že prý pantofle a podpatky nejdou dohromady? Omyl! Miniaturní a nožku zkrášlující pantoflíčky na tenké jehle dají vyniknout krásně tvarovaným kotníkům a v kombinaci s romantickými šaty nebo capri kalhotami vyladí každý společenský outfit.