Alžběta II. se narodila 21. dubna 1926 jako nejstarší dcera prince Alberta a jeho ženy Elizabeth. Jméno Alžběta (Elizabeth) získala po matce, Alexandra po prababičce Alexandře Dánské a Marie (Mary) po babičce Marii z Tecku. Po narození byla Alžběta až třetí v pořadí nástupnictví na trůnu. Králem se měl po smrti Jiřího V. stát její strýc Eduard a nástupnická linie pak měla pokračovat prostřednictvím jeho potomků. Eduard sice na trůn usedl, ale ještě týž rok abdikoval, protože se chtěl oženit s dvakrát rozvedenou Wallis Simpsonovou. Britským králem se tak stal roku 1936 Alžbětin otec Jiří VI. a Alžběta se stala jeho následnicí.

Klobouček, rukavičky a výrazné barvy – to je styl britské královny

Královnu Alžbětu jsme nikdy neviděli na veřejnosti v kalhotách, naopak bez klobouku a rukaviček by to nebyla ona. S oblibou nosí kabátky a saka v sytých, veselých barvách a miluje také mokasíny se zlatými přezkami. Královna je zkrátka dáma každým coulem a i ve velmi pokročilém věku nedává módním kritikům šanci zabodovat. Podle vyjádření její snachy, hraběnky z Wessexu Sophie, prý královna nosí výrazné barvy z toho důvodu, aby byla vidět. Královna je menšího vzrůstu, na stará kolena chodí i trochu ohnutá, a svou výšku kompenzuje výraznými duhovými barvami. Sama královna prý prohlásila: „Nikdy si nemohu vzít béžovou barvu, protože by nikdo nepoznal, kdo jsem.“

Královna Alžběta léta využívá služby osobní stylistky

Britská novinářka Sali Hughes říká: „Oblečení pro královnu se velmi řeší, nic z toho, co si oblékne na sebe, není náhodná kombinace. Se svojí osobní módní stylistkou Angelou Kelly řeší každý drobný detail akce, které se hodlá zúčastnit.“ A i když se královna obléká do výrazných barev, jak vidíte v naší galerii, co se týče doplňků, zůstává panovnice u staré dobré klasiky, tedy černé kabelky a lakovaných lodiček na nízkém podpatku nebo stylových mokasín. Nedílnou součástí monochromních outfitů je většinou perlový náhrdelník ve třech řadách a často i starožitná brož zasazená do zlata nebo stříbra. Nechte se slavnou britskou panovnicí inspirovat a zkuste někdy vynést kostým nebo šaty hodné královny. Alespoň naoko!