Nějaký ten špíček na břiše schovají stahovací kalhotky s vysokým pasem, povislý zadek zachrání nohavičky nebo sukýnka a prsa proklatě nízko zase podprsenka s oporou.

Když vám to postava nedovolí, vykašlete se na titěrné bikiny a sáhněte po plavkách propracovaného střihu, které nakonec zdůrazní i vaše ženské přednosti. Vyzábliny kost a kůže se většině mužů stejně nelíbí, tak buďte hlavně v pohodě.

Zdroj: Youtube

Nakombinujte si svůj model

Někteří výrobci sázejí na takzvané modelové minisérie. „Naše značka jich má letos osm a v každé sérii jsou vždy dvě až čtyři různé podprsenky v podobném designu a k nim k nakombinování dvoje až troje různé kalhotky. Velkou výhodou je tedy možnost zakoupit si vrchní a spodní díl plavek zvlášť,  přesně podle vkusu a typu své postavy,“ říká specialistka Žaneta Ilutanová.

Jak skrýt větší bříško?

Máte-li celkem štíhlé nohy, ale větší a povolené bříško, je třeba postavu proporčně vyvážit a pomocí střihu a barev odvést pozornost od problematických partií.

„Nejvíc trendy jsou letos jednodílné plavky, které postavu hezky vytvarují a opticky prodlouží, navíc dnes lze už bez problémů sehnat i krásné stahovací plavky,“ říká stylistka Barbora Havlíková.

Slušet vám budou plavky vcelku s řasením v partiích břicha, s asymetrickým střihem nebo s geometrickými obrazci, které rozbijí celistvou plochu.

Vsaďte na pestrý horní díl a jednobarevný spodní, na volány ve výstřihu nebo atraktivní spony na ramínkách. Všechno, co odvede pozornost od bříška, boduje.

Ideální jsou také tankini, dvoudílné plavky s delším topem nařaseným pod prsy nebo podkasaným do širšího lemu.

Při opalování stačí vrchní díl jednoduše vyhrnout a opálit si i své neoblíbené partie. „Pokud preferujete plavky dvoudílné, sáhněte po kalhotkách s vysokým pasem. Ty bříško krásně zformují,“ dodává stylistka.

Jak odpoutat pozornost od silnějšího „spodku“

S postavou ve tvaru hrušky se dá čarovat. Vyberte si takové plavky, které mají ozvláštněný horní díl, čím výraznější podprsenka bude, tím snadněji odvedete pozornost od problémových partií.

Ozdobná spona ve výstřihu, volánky, řasení pod prsy, asymetrický výstřih nebo pestrobarevný potisk podprsenky, ale i push-up efekt, který přidá na objemu, vše funguje.

„Letos uděláte velkou parádu s lurexovým vláknem, které se pro efekt vplétá přímo do struktury úpletu plavek. Krásný perleťový nádech se pak mění podle úhlu pohledu. A neodírá se, lesk zůstává i během nošení,“ upozorňuje na aktuální trend profesionální stylistka Žaneta Ilutanová.

„Co se týče střihu spodního dílu, pomůžou vám lehce vykrojené kalhotky s vyšším pasem. Vykrojení prodlouží nohy a opticky zúží širší stehna. Pozor si dejte hlavně na kalhotky se zavazováním po stranách, takový střih dodává další centimetry v bocích a to rozhodně není potřeba,“ radí stylistka Barbora Havlíková.

Máte velké a trochu povolené poprsí?

Pak je mu třeba poskytnout oporu! Volte vrchní díl plavek s košíčky, ideálně doplněné kosticí či výztuží. A se vzory také opatrně, příliš velký vzor může umocnit velikost poprsí.

Vsaďte proto raději na jednobarevnou podprsenku a určitě se vyhněte trojúhelníčkům bez výztuhy, špagetovým ramínkům nebo podprsence rovnou bez ramínek. Raději hledejte podprsenku s ramínky širšími.

Zdroj: Vlasta.cz, Metropole Zličín, triola.cz

Související články