Letošní trendy velí: extravaganci se nebraňte, ale klasika má také něco do sebe. Zkrátka vybírejte boty podle svého vkusu a nezapomeňte na pohodlí.

Po kotníky nebo nad kotníky, ale hlavně do špičky

Extra špička slaví velkolepý návrat. Stejně tak i výška ke kotníkům a kousek nad. Máte-li rády elegantní outfity, tyhle boty váš styl ještě doladí. Většinou nechybí úzký vysoký podpatek, nižší kuželovitý či zajímavě projmutý. A nosí se i kotníkové boty na klínku. V hlavní roli zůstává ostrá špička, která vaši nohu opticky zeštíhlí a prodlouží.

Martensky a farmářky, hlavní je robustní podrážka

Motorkářské vysoké šněrovací boty, robustní farmářky či boty kopírující slavné martensky opět ovládly ulice. A nenosí je jen drsné holky, oblibu si získávají i mezi generací 50+. Můžete je šněrovat až do aleluja nebo si pořídit model se skrytým zipem, záleží jen na vás. Tyhle nepřehlédnutelné boty jsou hitem letošního podzimu a zimy.

(Ne)tradiční mokasíny

Tyhle boty nosili původně rybáři na severu Evropy, ale záhy jim přišli na chuť umělci a pak i veřejnost. Stálicemi jsou mokasíny vyrobené z kůže a svrchu zdobené širším koženým pásem našitým napříč přes nárt. Ten může být zdobený třásněmi nebo výraznou kovovou přezkou. Výrazných změn ale doznala jejich podrážka nebo rovnou podpatek. Moderní jsou mokasíny na vysoké traktorové surovce, často v kontrastním barevném provedení, a absolutním hitem podzimu jsou mokasíny na vysokém blokovém podpatku, vpředu s vyšší platformou. Ty mají zpravidla delší jazyk, který často schová celý nárt a končí těsně nad kotníkem. Z barev stále vítězí světlounce krémová, písková a černá, ale odvážnější z vás můžou sáhnout i po sytých barvách.

Chelsea boots, ty boty se vsadkou

Chelsea boots neboli perka jsou trendem už několik let. Za svůj název vděčí slavným Beatles, kteří byli úzce spjatí s londýnskou čtvrtí Chelsea, proto se perkům začalo říkat Chelsea boots nebo Beatle boots. Mají jednoduchý střih s pružnou boční vsadkou a většinou i nízký podpatek, i když stejně jako mokasíny, také perka letos mohou mít i vyšší podpatek. Klasikou stále zůstávají čisté linie a černá či tmavě hnědá barva, ale v obchodech dnes najdete hlavně perka na masivní surovce a zdobená nápaditými barevnými akcenty.

Zdroj: vlasta.cz

Související články