Nedávno jsem viděla starší ženu s nevalně obarvenou kšticí, jak se nese v upnutých strečových minišatech, ačkoli by jí asi více slušela volná tunika. Nejpodivnější na celé kreaci byly podélné lampasy tvořené slovem LOVE, prokládaným rudými srdíčky. Ano, odvážnému štěstí přeje, ale tenhle modýlek byl hodně přes čáru. Co tím chci říct? Že když už si troufnete na mladistvý úlet, musíte sebekriticky zhodnotit nejen své proporce a věk. Co znamená LOVE a SEX, ví každé malé dítě, ale dámy zralého věku by měly být při výběru nápisu obezřetné. Třeba v second handech se to oblečením s nápisy jen hemží a k trapasu nebývá daleko.

Super dárek

Trička s nápisy jsou oblíbeným dárkem ke kulatinám a na výběru trefného sloganu pro oslavence se vyřádí parta šedesátníků podobně, ne-li víc než skupina teens. Tahle trička pak nosí obdarovaní na doma, do lesa na houby nebo jednou za rok právě v rámci narozeninové oslavy, ale jako součást běžného oblečení se s nimi už od začátku nepočítá. Nápis „Jsem panna – to tričko je staré“ pobaví spoustu kamarádů, ale jako vedoucí účtárny v renomované firmě s ním u seriózního šéfa asi moc nepochodíte. A nejde jen o vlastní sdělení, „vtipná“ reklamní trička nebývají kvalitní a dobře střižená.

Kvalita především

Pokud chcete zařadit tričko s nápisem do běžného šatníku, vyberte si takové, které vám bude perfektně padnout a v němž se budete cítit příjemně. Výběr materiálu je velmi důležitý, levné tričko se po pár cyklech v pračce vyšisuje, vytahají se lemy a rukávy a tričko ztratí formu. Uvědomte si, že nápis je jen přidanou hodnotou, ale kvalita každého kousku oblečení je na prvním místě.

Pospolu

Jsou nápisy, kterými se jednoznačně řadíme k určité skupině. Ať už jde o výrazné logo, jméno oblíbeného zpěváka, kapely či herce, karikaturu politika s podpisem, turistický oddíl, tvůrčí kroužek, oblíbenou galerii, milovanou hospodu, nebo všeobecně známý slogan. Na výletech po vlastech českých můžete potkat skupinky důchodců, kteří jsou díky nápisům „dressovaní“. Dávají tak najevo příslušnost k partě, do které léta patří a kde se cítí dobře.

Chce to nadhled

Ať už je vám „cet“, nebo „sát“, rozhodně nic nezkazíte černým tričkem s decentním bílým nápisem (a obráceně). Důležitá je nejen forma sdělení, ale i grafické zpracování. Na hrudi se krásně vyjímá jednoduchá inteligentní věta psaná jakoby rukou, bez zbytečných kudrdlinek a příkras. Minimalismus vládne světem a móda je toho nesporným důkazem. Trendem je kombinování ležérně sportovních kousků s tradičními stálicemi šatníku, tričko s nápisem v duelu s klasickým sakem a pouzdrovou sukní je skvělou volbou. Svěží je i kombinace trička a bílé košile, nejlépe rozepnuté s cípy zastrčenými do džínů nebo s ledabyle uvázaným uzlem a podkasáním. Velmi efektní je i spojení over size trička s nápisem a dlouhé plisované sukně v kontrastní barvě.

Nenechte se svázat konvencemi a věk zase tak moc neřešte. Máte-li pocit, že v módě celoživotně trochu tápete, nevěříte si, a proto se bojíte odvázat, poraďte se s kamarádkami. Zpětná vazba od někoho, kdo vás dobře zná, je k nezaplacení. Uvědomte si, že právě nápis na tričku o vás ostatním leccos řekne. Jste trochu ulítlá a hravá, milujete život a legraci, nebo jste spíše opatrná, decentní a uzavřená? To vše můžete světu sdělit pomocí jednoduchého trička. Nebojte se čas od času vybočit z davu.

Související články