Při výběru klobouku buďte opatrná. Klobouk vám musí perfektně sedět na hlavě, nesmí vám s prvním vánkem uletět pryč. Investujte do pevného, krásně formovaného klobouku, který vypadá na první pohled skvěle. Inspirujte se v naší galerii.

Většinou se naše láska ke kloboukům projevuje v létě na pláži. Slamáky si oblíbila spousta žen. Ale v zimě tíhneme spíše k čepicím přes uši, když už si pořizujeme něco na hlavu. Přitom je to škoda, právě zimním kabátům plstěné klobouky sluší. Nosí se různě široká krempa i menší kloboučky v pánském stylu. A velmi trendy je nosit klobouk po vzoru Pařížanek, tedy se šátkem splývajícím podél obličeje.

Trocha historie…

V 50. letech byly velmi oblíbené sametové kloboučky s tylovým závojem a korálkovými dekoracemi. Nosily se i pestrobarevné barety z vlněné plsti. V 80. letech dámy nasazovaly velké klobouky se širokou krempou nebo slamáčky se stuhou z hedvábí. Začalo se dařit i extravagantním kloboučkům ve stylu novodobých čelenek do vlasů.

… nikoho nezabije

Za války si pracující ženy stahovaly vlasy síťkou nebo lehoučkým šátkem, z obojího se stal poválečný módní výstřelek. Až v 50. letech zažily obrovský boom dámské kloboučky. Počátkem 60. let se nosily kulaté s obrácenou krempou, často v tělových pudrových tónech. Na večírcích bodovaly extravagantní koktejlové klobouky z plastových pajetek našitých na pružné síťce nebo zakulacené „lodičky“, na které se přičesávaly kadeře. Pro 70. léta byly typické lněné klobouky s kontrastní potištěnou podšívkou, vysoké čapky se štítkem zvané žokejky, moderní kukly a roztomilé klukovské čepice s kšiltem. U starších dam byl populární klobouček, kterému se říkalo „kapotek“.