Nesmrtelná mikina

V mikině s kapucí neboli „hoodie“, kterou si mnozí z nás spojují s typickou vizáží kriminálních živlů, nachází poslední dobou zalíbení kromě omladiny i muži a ženy v letech. Proslavila ji spousta známých tváří, americkými rapery počínaje a zpěvačkami typu Marcely Březinové, Heleny Zeťové a Dary Rolins nekonče… V některých prostranstvích byly mikiny s kapucí jednu dobu dokonce zakazovány, ale později se staly běžnou součástí šatníků. V době koronavirové už nikoho nepřekvapí, že se lidé kromě roušek nebo šátků přes obličej halí i do kapuce.

Mixování stylů frčí

Nosí se „hoodies“ natahované přes hlavu, často s příčnou kapsou na břiše. Určitě si je z dob mládí pamatujete, říkali jsme jim „klokanky“. Pokud má mikina zip, bývá zpravidla všitý ve výstřihu nebo rozepínací po celé délce. Klasiku do pasu nebo na boky letos doplnily i prodloužené mikiny nebo mikinové šaty, které jsou díky kapuci fakt cool. Paradoxně se nosí hlavně s tradičními vlněnými kabáty, tahle kombinace uvolněného street stylu a nadčasové elegance skvěle funguje. Prodloužené mikiny a šaty můžete nosit sólo nebo třeba přes úzké džíny či k legínám.

Všité nebo odepínací

Minulý rok se objevily modely sak, třeba tvídových, která mají bavlněnou kapuci všitou pod límec nebo prakticky odepínací. Takové sako už samo o sobě vytváří dojem, že máte na sobě několik nesourodých vrstev. Hravost však vynikne právě ve chvíli, kdy nejste nabalení jako pumpa, takže se těšme na jaro! Nosí se i bombery a džísky s kapucí a tenhle zajímavý prvek se nevyhýbá ani společenským blůzkám. Ale o tom příště, teď nás zajímá zima.

Hlavně v teple

V zimě přichází na řadu kapuce nadýchaná jako péřový spacák. Většina prošívaných kabátů a péřových bund nebo těch z dutého vlákna nějakou kapucí disponuje. Opět bývá napevno přišitá nebo s možností odepnutí. Nejenže vám ve vlhku může zachránit účes, ale hlavně zahřeje. Když je hodně velká „kosa“, můžete si kolem kapuce omotat teplou šálu, mráz pak nebude mít šanci. A když se trochu oteplí, velmi trendy je nechat kapuci jen tak ležérně položenou v půlce temene a pod ni si nasadit třeba přízovou čapku nebo atraktivní kšiltovku. Perfektní je i spojení několika kapucí v sobě. Oblékněte si pod bundu mikinu nebo triko s kapucí, ideálně v kontrastní barvě. Obě kapuce vytvoří perfektní duo, ať už je budete mít na hlavě, nebo volně splývající na zádech.

Utažené nebo jen tak na volno?

Kapuce se dají utáhnout kolem obličeje díky tkaničce v lemu a speciální stahovací sponě, podobné té na batohu nebo spacáku. Nebo mívají gumičku v paspulce všitou napevno. Některé bývají záměrně střižené tak, že na hlavě drží i bez jakýchkoli utahovacích systémů. S kapucí si zkrátka můžete vyhrát a je jen na vaší fantazii, jaký budete mít ve finále šmrnc!