Že vás při prvním nahlédnutí do naší galerie napadlo: Tak tohle tedy ani náhodou! Ale proč? Bojíte se, že budete v růžovém maxi hábitu vypadat jako cirkusový stan? Kdepak. Vybírejte pečlivě lehounký, splývavý materiál a barev se fakt nebojte.

Obeplé šaty vyměňte za volnější tuniku

Kdybyste si oblékla pastelové mini šaty na tělo, nebudete vypadat ani jako „lehká“ holka, ale spíše stará nestyda bez špetky vkusu. Ale ve žluté nebo světlounce zelené áčkové tunice v délce pod zadek zabodujete, i když je vám nějaký ten pátek a váha už dávno není, co bývala. Stačí do duelu přibrat jednoduchou tmavší sukni či kvalitní kalhoty s rovnými nohavicemi a váš look nebude mít chybu. Pokud vám to proporce dovolí, klidně si volný hábit přepásejte nebo podkasejte, přehoďte si přes něj hedvábný pléd, oblékněte delší přízový kardigan nebo splývavou vestu do půli lýtek.

Přemýšlejte nad vhodnými kombinacemi

Pastelky vypadají skvěle v kombinaci s neutrálními barvami. Bílá, světlounce béžová, barva bílé kávy, smetanová… Takové barvičky podpoří letní vyznění celého outfitu a pastelovým barvám neuškodí, naopak je ještě osvěží. Ty z vás, které jsou troufalejší a nechybí jim sebevědomí, mohou letos zkombinovat i více pastelových barev dohromady. Všechny tyhle letní barvičky spolu úžasně ladí. Ať už zvolíte fialovou s oranžovou, zelenkavou se žlutou, nebo modrou s růžovou, nemůžete šlápnout vedle. A ty úplně nejodvážnější mohou vsadit na monochromatický look, který je jasným módním trendem poslední doby. Když sladíte pastelové oblečení tón v tónu i s doplňky, budete za hvězdu.

Vyhrajte si s doplňky

Když už jsme u těch doplňků, opět vám musíme zdůraznit, že v celkovém vyznění outfitu hrají tu nejdůležitější roli. Jste-li odpůrkyní pastelových sladkých barev na oblečení, nikdo vám je nenutí. Barevně osvěžit svůj styl můžete právě pomocí doplňků. Úžasně budou vypadat jednoduché jednobarevné tenisky nebo bílé s kontrastní pastelovou podrážkou. Efektní bude i cross body kabelka s dlouhým popruhem, která může být barevná a popruh ladit se zbytkem, nebo právě naopak. Oblečena od hlavy až po paty v černé a s kabelkou tón v tónu můžete ohromit právě pastelovou barvou popruhu, u tote bagu třeba dlouhých uší. Móda je hra a s pastelkami se to hraje na jedničku.