Příjemná, lehká a vzdušná košile prodloužené délky, často s širšími rukávy a přestřižením pod prsy by ve vašem šatníku, tedy hlavně v létě, neměla chybět. Létu a tunikám sluší květiny nebo etno motivy. Přidejte ještě nějaký masivní šperk, maličkou kabelku s třásněmi a kristusky nebo sandálky na klínku.

Hra se střihy

Střih tuniky lichotí i ženám, které mají nějaké to kilo navíc. Široké rukávy nenápadně skryjí ochablé paže, áčkový střih nebo přestřižení pod prsy zase vyzmizíkuje nežádoucí „faldíky“ na břiše a bocích. Žabičkování v oblasti výstřihu je letos opět v módě, stejně jako vyšívané okraje a úzké stužky. Pokud chcete zachovat přirozenou siluetu, použijte úzký pásek. Také různě uvázané uzly a copánky působí mladistvě a dokážou podtrhnout váš styl.

Zacíleno na materiál

Současná dámská tunika je velmi příjemným kouskem oblečení, a to právě na léto. Materiály jako hedvábí, satén, bavlna nebo len se skvěle nosí a pro horké dny jsou jako stvořené. Můžete zvolit i kombinaci různých materiálů, originalitě (a pohodlí) se meze nekladou. Určitě zabodujete vrstvením několika typů tkanin nebo jejich překrýváním pomocí volánů a řasení.

Nebojte se barev

Tradiční puntíky, kostky a pruhy jsou stále v módě, ale nebojte se ani výstředností. Na výběru potisku si dejte obzvlášť záležet. Květiny, exotická pralesní zvířata a výjevy z podmořských hlubin letos každopádně vedou. Pokud si obléknete jednobarevnou tuniku, i na ní vyniknou drobné detaily nebo výstřední doplňky. A nebraňte se ani bílé, ta k létu vyloženě patří.

S čím ji nosit?

K tunice se hodí úzké kalhoty nebo legíny, ale ani sukně není tabu. Jen je potřeba si uvědomit, že prodloužené košili sluší kratší spodní díl, tedy v případě sukně maximálně dlaň pod kolena, raději kratší. K tunice s tradičním vzorem můžete obléknout také džíny, bílé plátěné kalhoty volného střihu nebo pestrobarevné capri. A užijete ji i u vody, neboť perfektně supluje pareo, které se nosí přes plavky nejen na pláži, ale i v přilehlých barech. Čím průhlednější, tím lepší…

ZDROJ: https://vlasta.cz