Sex ve městě

Na jehlách je to čím dál tím složitější a upřímně – s přibývajícím věkem a nespočtem společenských omezení a častěji praktikovaným home office už ani není důvod se na vysokých podpatcích trápit. Ale sem tam možná stojí za to povýšit běžný look o nějaký ten centimetr! Já jsem se těch nejextravagantnějších kozaček na jehlách nezbavila, mám je do sbírky a na občasnou výpůjčku kamarádkám, i když spíše na tematickou party ve stylu Sex ve městě.

Nad kolena

Pozor, tady je opravdu třeba přemýšlet o tom, jestli na to máte! Dlouhé štíhlé gazelí nohy jsou podmínkou, jinak byste vypadala jako Kocour v botách. Pokud si chcete vzít takový model do společnosti, hodí se k němu minisukně nebo šortky a přes to třeba dlouhé hedvábné kimono nebo tenoučké košilové šaty, rozepnuté a přepásané. Slušet vám bude i extra vysoký rozparek přízových uplých šatů, který dá výšce kozaček vyniknout. Senzačně sluší legínám, delší tunice a plédu, tahle kombinace je nadčasová a neurazí.

Natahovačky se zipem

Velkým hitem jsou hladké natahovačky těsně pod kolena, které mají z boku nenápadný, ale praktický zip. Nebo ho můžou mít v zadním švu boty. Takové kozačky bývají vyrobeny z jemného semiše nebo usně a díky dokonalému střihu kopírují siluetu lýtka. Mohou mít vysoký jehlový podpatek nebo nižší kuželovitý, ale skvěle vypadají i se širokým centimetrovým podpatkem.

Chelsea boots trochu jinak

Letošní must have představují robustní vysoké kozačky na vyvýšené surovce, často barevně odlišené, které napodobují klasická pérka. Jak? Mají stejně jako pérka pružnou vsadku všitou z vnější strany, která se krásně přizpůsobí objemu lýtka, a bota tak nikde netáhne. Vsadka může být stejně barevně laděná jako materiál celé boty nebo být podobně jako podrážka kontrastní. A stejně jako u polobotek nebo tenisek se někteří tvůrci specializují na to, že si můžete botu za příplatek nakombinovat podle svého návrhu. Výroba sice bude chvilku trvat, ale vy si můžete být jistá, že něco takového obujete jen vy!