Dávno neplatí, že od určitého věku ženám dlouhé vlasy nesluší. Když jim věnujete přiměřenou péči, hříva působí mladě. U vlasů do pasu už je to celkem problematické, ale délka pod lopatky, udržovaná pravidelným zastřihováním u kadeřníka jednou za 6-8 týdnů, může vypadat velmi hezky. Raději než na uhlazování vsaďte na nadýchanost účesu. Velké vlny okolo obličeje zjemňují rysy. Vytvoří je kulma s velkým průměrem nebo s trochou cviku také žehlička. Místo hřebenu pak vlasy jen prohrábněte prstem a nalakujte.

Zdroj: Youtube

Kouzla s pěšinkou

Popravdě řečeno, ostrá linka uprostřed hlavy sluší málokomu. Navíc odhaluje čelo a přitahuje pozornost k vráskám. Pokud pěšinku posunete o dva centimetry na jednu nebo druhou stranu, vlasy tvář jemně orámují a omladí. Změnou také získáte větší objem na horní části hlavy. Vlasům prospívá střídání, proto česejte pěšinku vpravo i vlevo. Máte-li kulatější obličej, zkuste ji posunout výrazně dolů. Utvoří ležérní patku. Než si vlasy na nový tvar zvyknou, uhlaďte výsledný tvar pěšinky trochou gelu.

Uši ven

Když jsou vidět lalůčky, působí účes mladě. Krátké vlasy pravidelně bodují mezi módními trendy. I letos na jaře se bude nosit styl pixie s vystříhanými vlasy na krku a kolem uší. Patří totiž mezi univerzálně slušivé účesy, hodí se pro každý věk a tvar obličeje. Šikovný kadeřník ho vytvoří z většiny typů vlasů, jenom hodně kudrnaté se trochu vzpírají. Ukázat uši se ovšem dá i u delších vlasů, které kombinují několik délek střihu. Sestříhané vlasy působí zajímavě, když podpoříte objem pěnovým tužidlem a necháte volně uschnout.

Mikádo navždy

Možná vám přijde trochu nudné, ale tu pověst si nezaslouží. Střední délka vlasů nechá vyniknout jejich krásu, ale požaduje minimum údržby. Ani když se nedostanete ke kadeřníkovi a vlasy hodně odrostou, nemusíte se stydět, protože mikádo vypadá upraveně ve všech délkách. Ukryje i problémy, které občas doprovázejí stárnutí vlasů – menší objem a horší kvalitu pramínků. Nadýchanost mikáda vytvoříte fénováním s pomocí kulatého kartáče. Zafixujte výsledek lakem na vlasy.

Postřižiny

Spousta žen najde sebevědomí pro krátký střih až ve středním věku. Není pravda, že ostříhat se znamená lenost, protože většina propracovaných střihů potřebuje konečný styling, tedy fénování a tvarování. Sice zabere méně času, než vysušit vlasy dlouhé, ale zase musíte častěji do salonu, protože odrosty se nedají přehlédnout. Velmi trendy je krátký ježek. Sluší především dokonale oválnému tvaru obličeje. Delší střih s rozverně rozcuchanými konečky omladí a zjemní i obličej hranatý, nebo opticky prodlouží kulatou tvář. Dotvarujte vlasy pomocí gelu.

Stylingové triky

  1. Objem účesu od kořínků podpoříte, když při vysoušení budete vlasy profoukávat proti směru růstu.
  2. Pro dotvarování krátkých účesů se skvěle hodí vlasový vosk, nanesený na vybrané partie pomocí palce a ukazováčku.
  3. Když lak na vlasy nastříkáte z větší blízkosti, vlasy navlhnou a nechají vás dotvarovat například vlny.

Zdroj: https://vlasta.cz, Youtube.com, https://lovehairstyles.com/popular-pixie-cut-looks/, https://therighthairstyles.com/

Související články