Zdroj: Youtube

Síla úplňku: Bílé zářící kolo nás trochu oslabuje, a tak pečování rozjíždějte pomalu.

Klidový režim začněte koupelí, kterou vylepšíte koupelovou pěnou nebo solí s antistresovým účinkem. Uvolní nejen hlavu, ale také svaly, dokonce i v obličeji, a tvář působí mladší. Podpořte efekt použitím nočního krému, třeba v silnější vrstvě, aby působil jako maska. Druhý den si naplánujte barvení vlasů, splní vaše představy. Ale pokud se chystáte do kadeřnického salonu, zůstaňte u zastřižení konečků a hloubkové výživy, velké změny odložte. Samozřejmě, vlasovou masku si dopřejte i doma. Třetí den po úplňku se zaměřte na odstraňování chloupků, Měsíc je také oslabuje a především trhání nebude tolik bolet a půjde od ruky. Platí to i na chloupky pod nosem a obočí.

Na ústupu: Úplněk Měsíc vyčerpal a stahuje se do ústraní. Říká se, že couvá.

V kosmetickém pečování dostává zelenou vše, co souvisí s očistou, tedy detoxikací. Udělejte si čas na jemný peeling obličeje nebo povolejte pleťovou masku, která podpoří pleť, aby vyloučila nečistoty. Umějí to například jíl nebo uhlí. Po celý týden se naplno věnujte i každodennímu čištění pleti, především pokud máte mastnější pokožku a sklony k tvorbě pupínků. Přiberte do pečování pleťovou vodu, která dotáhne proces k dokonalosti. Zralá pokožka, kterou trápí pigmentové skvrny, je připravená odstartovat omlazující proces, který povede k rozjasnění pleti, pokud ho založíte na používání séra hlídajícího tvorbu melaninu. Jestli se chystáte vylepšit také křivky a zabojovat s celulitidou, máte šanci na úspěch. Začněte tělovým peelingem, který obrousí odumřelé buňky na povrchu pokožky a zvýší účinek následně použitého tělového mléka.

Novoluní a dorůstání: Po novoluní se Měsíc znovu probouzí a srpeček se zaobluje.

Půvab se také rozvíjí a vyplatí se ho pořádně zalít, například hydratačním krémem, který budete používat ráno i večer. Mezi osvědčené látky, které se chlubí viditelným účinkem, patří aloe a kyselina hyaluronová. Vylepšete také péči o vlasy, nevynechávejte kondicionér po každém umytí hlavy. Pokud teď u kadeřnice obětujete pár centimetrů délky, podpoříte růst vlasů. Trocha pozornosti nehtům, třeba masáží nehtové kůžičky výživným olejem, se promítne do posílení a růstu. Doplňujte pokožce intenzivní látky, které podpoří její regeneraci, využije je na boj s vráskami, i hlubšími. Nevynechávejte ani krk a dekolt, teď se dají napravit i škody spáchané zanedbáváním péče a přeháněním pobytu na slunci. Zakončete hýčkání u podlahy a zabojujte s drsnými patami.

Jak na pleťový peeling

Rozetřením v dlaních peeling prohřejte. Naneste ho na suchou, odlíčenou tvář. Rozetřete ho jemným tahem dlaní směrem od středu obličeje ven. Umyjte a osušte si ruce, peeling se vsákne do pleti a mírně vyschne. Jednou rukou zafixujte pokožku a druhou jemně klouzejte po tváři. Opláchněte vlažnou vodou.

ZDROJ: https://youtube.com, https://vlasta.cz, https://rhythmofnature.net

Související články