Není divu, že nás začala tahle uvolněná móda bavit. Nikde nic neškrtí a v over size střizích se i leccos ztratí. Já sama jsem na sobě neměla džíny, ani nepamatuji. Všechno řeší dlouhé tuniky a legíny nebo teplákové kalhoty a o dvě velikosti větší trička a košile.

Milujeme tepláky

Kalhoty do gumy mají spoustu podob. Bavlněné tepláky stále vedou, ale pokud nezvolíte kvalitní bavlnu, můžou se vám jako zamlada nevzhledně vytahat kolena. Elegantnější variantu představují přízové kalhoty volnějšího střihu nebo pak na podzim vlněné nebo viskózové. Samotnou kapitolou jsou pak materiály, které nejsou strečové a skvěle drží tvar.

Papírový pytlík

Kalhotám, které mají úvazy nebo gumu v pase a nad nimi ještě vyčuhuje okraj, se říká paperbag. Většinou jsou vysoké až do pasu a zavazují se na mašli nebo pásek. Vlastně v nich budete vypadat, jako kdybyste si uvázala na tělo papírový pytlík. Bývají volné na bocích i stehnech a směrem ke kotníkům se zužují.

Ale pozor – tyhle střihy mohou ženám s povislým bříškem nebo rovnou faldem nechtěně přidávat na objemu díky skladům a řasení, které úvaz v pase vytvoří. Pokud máte figuru ve tvaru jablka, moc parády s nimi nenaděláte. Ale „hruškám“ slušet budou, poutají totiž na úzký pas a přitom fikaně skryjí plnější boky a zadeček. Zalichotí i ženám s chlapeckou rovnou postavou, vytvarují totiž ženské křivky tam, kde nejsou.

Rozšířené nebo s manžetou?

Těm z vás, které trápí větší bříško, budou slušet kalhoty s úvazem a širšími nohavicemi, které tak nějak srovnají proporce. Důležitý je opět splývavý materiál a vhodně zvolený vršek, ideálně podkasaný, s řasením a přes. Nohavice do manžety nebo ohrnuté si můžou dovolit ženy se štíhlýma nohama, nebo alespoň ty, které mají hezky tvarované kotníky.