Zapůjčeno od mužů

Kalhotový kostým je opět v módě. Nosí se projmutá jednořadá saka, over size střihy s dvouřadým zapínáním i rovně střižená saka s ohrnutými rukávy. Důraz je kladen i na takové detaily, jako jsou lemy kapes, prošití klop a dokonalá podšívka. Ta bývá často kontrastní a místy přiznaná. Kalhoty mívají širší manžety a sežehlené puky, ale klasiku můžete vyměnit za kalhotovou sukni nebo tmavé úzké džíny.

Sako na holé tělo přenechejte mladším

Sako oblečené jen přes podprsenku vypadá perfektně, ale pouze na dokonalém těle. Hlavní roli hraje výstřih, na kterém jsou roky navíc bohužel dost vidět. Proto na tenhle módní výkřik zapomeňte, a pokud chcete kostým pojmout minimalisticky, oblékněte si pod sako jednoduché bílé tričko nebo tělový nátělník. Pokud chcete být opravdu IN, volte k němu bílou košili s nějakým výraznějším prvkem, jako je třeba vázačka, fiží nebo stojáček.

Mokasíny na kramfleku

Kalhotovému kostýmu sluší tradiční mokasíny s nízkým podpatkem nebo šněrovací pánské polobotky do špičky. Výraznou inovací jsou mokasíny na širokém a hlavně vysokém podpatku nebo s traktorovou bílou podrážkou. Barvám vévodí metalické odstíny, pastelové barvy a neonky, jde o to, jak dalece se chcete odvázat. Mokasíny můžete vyměnit za tenisky, ty se ke kalhotovému kostýmu skvěle hodí.