Bucket klobouk se poprvé objevil už v roce 1900. Jedná se tak o poměrně letitý módní kousek, jehož původní účel byl ryze praktický, jednalo se totiž o rybářský klobouk. Byl vyráběný z pevné látky s příměsí lanolinu, takže byl voděodolný a pro rybáře ideální. Pak se objevil na scéně ještě několikrát a převratný boom zažil právě v devadesátých letech. Nosili ho muži i ženy v různých obměnách.

Na ryby i do města

Bucket klobouk má velmi specifický tvar, ve kterém ne každý najde zalíbení. Oproti klasickému klobouku má daleko užší krempu, takže ta není dominantou tohoto módního doplňku. Klasické klobouky, tzv. širáky, se u žen těší stále větší oblibě hlavně v létě, proutěné nebo látkové nosí nejen na pláži, ale i ve městě. Oproti tomu rybářský klobouček má spíše sportovní charakter a supluje třeba sportovní kšiltovku nebo tolik oblíbenou bekovku. Jak tento klobouček nosit?

Jak vám bude slušet?

Nosíte-li kratší mikádo, v bucket kloboučku zabodujete. Slušet vám bude i v případě, že se vaše dlouhé vlasy kroutí do loken nebo je máte krásně narovnané v délce do půli zad. Níže zasazený do čela si zaslouží dokonalý make-up, super je třeba vychytat barvu rtěnky a tónovat ji s kloboučkem. Barvu klobouku můžete sladit s jednotlivými kousky outfitu a zaměřit se na ladění s botami nebo kabelkou. Ovšem pozor na zbytečnou okázalost, více jak dvě části oblečení se vyladit nepokoušejte, mohlo by to působit příliš strojeně.

Inspirace ikonami

Rybářský klobouk má své pevné místo ve sportovně laděném outfitu, s džínami, sportovní sukní nebo bomberem nemá chybu. Ale uletět si můžete i na nevšední kombinaci s kolovou saténovou sukní, letními šaty po kotníky nebo mikinovými šaty nad kolena. Nebojte se experimentovat. Tenhle klobouk slaví úspěch i mezi celebritami, čím výstřednější, tím oblíbenější. Oblíbila si ho například modelka Gigi Hadid, zpěvačka Rihanna, Selena Gomez nebo Jennifer Lopez. Ale ani české známé tváře nezůstávají pozadu.