Ačkoli sama patřím do skupiny číslo dvě a v mojí skříni žádný leopardí kousek nenajdete, dříve jsem sem tam udělala výjimku. Pamatuji si na leopardí šaty ke kotníkům, které jsem milovala. Možná proto, že klasický vzor zdobily drobné červené kvítky a na první dobrou nebylo jasné, jestli jde více o květinový motiv nebo džungli. A moje první jakoby „kožená“ kabelka, kterou mi přivezl partner z bývalé Jugoslávie, byla napodobeninou hada. Dneska vlastním šátek, kde je motiv zebry místy jenom naznačený, a neonové psaníčko, které při troše fantazie evokuje krokodýlí kůži.

Všeho s mírou

Když už se pro zvířecí potisk rozhodnete, na rady typu „mixování zdánlivě nesourodých potisků je trendy“ raději zapomeňte. To si můžou dovolit výrazně mladší ročníky, v určitém věku už vítězí elegance a vyhraněný styl nad extrémní hravostí. Pokud se vám zalíbí leopardí tunika, nesnažte se dojem vyšperkovat strakatými legínami, ale oblečte si raději tmavé kalhoty nebo sukni jednoduchého střihu.

Slušet vám budou i doplňky v přírodních tónech, klidně v barvě čokolády, písku nebo zemitých odstínech. Chcete-li se blýsknout v šatech à la zebra, vezměte si k nim bílé tenisky nebo jednobarevné lodičky. A máte-li dost odvahy na kalhoty s potiskem, vršek jistí dlouhá bílá košile, basic tričko bez nápisu nebo top klasického střihu v délce pod zadek. Potisk sám o sobě z vás divokou kočku neudělá, ale může zvýraznit váš sex-appeal, když to nějak nepřeženete.

Doplňky? Tak to je jiná…

Animálním potiskům na doplňcích barevné akcenty sluší. Ale nesmí působit lacině. Dokonalé napodobeniny kůže unesou červenou, vínovou a bordó, ale i pastelové tóny a syté, zářivé barvy. Důležité je především řemeslné zpracování kabelky a bot a drobné detaily, které je zdobí.

U kabelek překvapivě hraje velkou roli vnitřní propracování, podle toho se také pozná fejk. Laciné ozdoby na již tak výrazných doplňcích můžou celkový dojem zazdít. Obecně si dávejte pozor na kombinování zvířecích potisků a kočičího zlata, tenhle duel moc nefunguje.