Velká kabelka supluje nákupní tašku

Pro pracující ženy jde o nezbytný doplněk, který může nahradit snad jen městský batoh. Do takové tašky totiž dáte i menší nákup nebo v ní můžete ukrýt nějakou tu přidanou vrstvu oblečení, pokud hrozí, že se po práci zastavíte někde na zahrádce na skleničku. Ideální je i pro případ, že tak nějak automaticky počítáte s možným popracovním útokem na nákupní centrum, pár nově ulovených hadříků tahle taška určitě pojme.

Pozor na zloděje!

Tote bag neboli shopper mívá většinou kratší ucha a je nahoře otevřený, bez zipu, někdy je horní díl proti případným zlodějům jištěn pouze jedním drukem. Proto si v narvané tramvaji nebo ve frontě v obchodě dávejte pozor, aby vám místo peněženky a mobilu nezbyly jen oči pro pláč. Mám vlastní nemilou zkušenost z pražského Palladia, dodnes nechápu, jak mi ta parta „Italek“, co se natlačila do obchodu spolu se mnou, mohla „čórnout“ peněženku se všemi doklady až ze dna kabelky. Tašku jsem měla plnou lejster a navrchu láhev s vodou, navíc pověšenou přes rameno a těsně u těla, stejně jsem nic nepostřehla a to, že nemám peněženku, jsem zjistila až doma.

Hitovky

Stará dobrá klasika v obdélníkovém nebo lehce zkoseném tvaru a s výraznými koženými uchy bude na jaře samozřejmě v kurzu. Taková kabelka mívá pevné boky a dno, nikde se neohýbá a nemačká. Může být kožená, koženková, ale třeba i z pratelného papíru nebo pogumovaná. Hitem jsou tašky z napodobenin kůže a také polstrované látkové kabely, třeba prošívané nebo naopak velmi minimalistické. Parádní jsou lesklé tašky z vrstvených materiálů, výrobky z eko kůže s metalickými odlesky, ale i přírodní proutěné kabely s bambusovými rukojeťmi, které už dávno nepatří jen na pláž. Novinkou jsou dlouhé odnímatelné popruhy, kterými případně pojistíte to, že těžší nákup donesete domů, aniž by vás tolik bolela záda.