Z pletených vest, známých spíše z pánských šatníků, se stává jeden z nejžádanějších kousků sezony. Zapátrejte hluboko ve skříni, třeba tam nějakou zapadlou vestu objevíte. Pokud ne, v obchodech se to vestami jen hemží.

Přes košili

Ať už si obléknete lehce projmutou společenskou halenku, nebo delší pánskou košili rovného střihu, vesta jí dodá nový šmrncovní rozměr. Košile vám může jen tak nedbale vykukovat pod spodním lemem nebo překrývat celé pozadí. Velmi moderní jsou pletené vestičky do V, pod kterými se rýsuje límeček s prodlouženými cípy nebo košile s vázačkou.

S rolákem

Tohle je stará dobrá klasika. Tenký přízový rolák supluje v podstatě zimní košilku nebo tílko a vyladěná vesta by vás měla zahřát. Nosí se varianty přes hlavu s lodičkovým nebo véčkovým výstřihem, ale i propínací modely s výraznými knoflíky či zipem. Velmi atraktivní je ladění tón v tónu, případně s atraktivním barevným akcentem na obou kouscích oblečení. Béžová vesta může mít třeba modrý zip a rolák tenoučký modrý lem na rukávech. Pokud neseženete oba kousky ladící k sobě právě detaily, můžete si je dotvořit. Stačí jednoduchá brož, našitá kontrastní kapsa nebo třeba šátek omotaný kolem zápěstí.

Na holé tělo

I tak můžete vestu unosit. Pokud si troufnete na takový outfit, oblékněte vestu pod sako nebo koženou bundu. Na délce vesty na holé tělo záleží, ideální bude prodloužení pod zadek nebo alespoň do úrovně boků.

Co k té vestě dolů?

Žádné složitosti v tom nehledejte, vestu se sakem unosíte k džínům i širokým kalhotám. Pokud sáhnete po sukni, řešte hlavně délku. V krátkém modelu byste mohla vypadat jako odvážná školačka, což asi není na pořadu dne. Vestu můžete spárovat i se šaty s dlouhými rukávy nebo volnějším overalem.