Midi délka kraluje i botníkům

Chelsea boots patří každoročně k módním trendům, a jestli žádné takové botky nevlastníte, je čas to napravit. Letošní modely se od těch z předešlých let liší především vyšší holení. Midi délka evidentně kraluje nejen oblečení, ale i botám. Ať už sáhnete po ležérnějším, nebo elegantně minimalistickém kousku, tato klasika získává díky prodloužené holeni nový rozměr. Jako bonus vám hezky zeštíhlí a opticky prodlouží nohy. Pokud chcete jít s dobou, vsaďte na modely s pevnými robustními podešvemi.

Po kotníky

Kromě midi „pérek“ zůstávají i nadále v módě kratší varianty v délce po kotníky. Klasické jsou kousky v zemitých podzimních tónech i v nadčasové černé, kterou ozvláštňují poutavé kovové detaily a efektní přezky. Potrpíte-li si na kvalitní obuv, která vám v botníku vydrží několik sezon, sáhněte po kožených botách. A nezapomeňte je vhodně ošetřit, než je poprvé vezmete na nohy. Vhodná impregnace rozhodně nestojí majlant a ošetření se vám vyplatí. Zaměřte se i na podrážku, zvláště světlá surovka si zaslouží vaši péči. A protože „pérka“ často mívají látkovou vsadku, naimpregnujte i ji.

Sluší téměř všem outfitům

Chelsea boty seknou legínám a mikinovým šatům, přes které můžete obléknout bomber nebo velmi trendy košilovou bundu. Ale můžete je obout také k širokým nohavicím v délce do půli lýtek nebo teplákům s manžetou, působí velmi ležérně a pohodlně. Stejně tak se budou vyjímat i v případě, kdy zvolíte dlouhou sukni nebo maxi šaty s rozparkem. Velmi originální jsou chelsea boots v bílé barvě a s kontrastním prošíváním, které vyniknou právě v kombinaci s celočerným a střihově strukturovaným oblečením. Samozřejmě na co nejvýraznější surovce!