Pod křivák i dlouhou vestu

Bílá košile je univerzál. Můžete v ní vyrazit do divadla, do práce, na důležitou obchodní schůzku, ale i na procházku. V létě vypadá skvěle rozepnutá jen tak přes tílko a džínové šortky, v zimě jí sluší svrchní vesty, kardigany a projmuté přízové svetry na knoflíky. Vyjímat se bude pod koženým křivákem nebo klasickou džískou, ať už nošená volně, nebo přepásaná tenoučkým páskem pro zvýraznění siluety. Možností, jak si obléknout bílou košili, je nespočet.

Vychytejte velikost

Musíte být ovšem soudná a sáhnout po té správné velikosti. Pošetilý nápad, že čím uplejší a menší, tím lepší, je v případě bílé košile absolutním fiaskem. Není nic strašidelnějšího než vyrýsované bílé faldy na zádech, ať už v podobě převisů nad a pod obvodem podprsenky, nebo třeba v ramenou a na horních pažích. O břichu ani nemluvě. A nechutné slzičky, které se vytvoří mezi jednotlivými knoflíky, když se s prominutím narvete do košile o velikost menší, to je šlápnutí vedle. Zbytečně tak na sebe upoutáte nechtěnou pozornost.

Bílá není jednoduchá barva

Na bílé košili se hned na první dobrou pozná kvalita materiálu a preciznost zpracování. Jde zkrátka o jednu z královen mezi pilíři našeho šatníku a tu je třeba vybírat s rozmyslem. A také se o daný kousek pečlivě starat. Nedej bože, abyste zářivě bílou košili zaprala! Pak se s ní musíte nekompromisně rozloučit, není horší pohled než na skomírající bílou. Pozor si dejte na výběr spodního prádla, nejméně nápadná bude tělová podprsenka. Bílá barva má totiž spoustu podtónů, a když ho náhodou netrefíte, můžete vytvořit opticky nehezký kontrast k pokožce. Proto je opravdu lepší sáhnout po tělové podprsence, celek bude působit kompaktněji.