Zdroj: Youtube

V drogerii sáhnete po tom nejlevnějším šamponu, protože si říkáte, že je to jedno, stejně se to opláchne. Platí to pouze pro vlasy normální, u kterých mytí znamená proces očisty od špíny z okolí, mastnoty u kořínků, případně zbytků stylingu, třeba pěnového tužidla nebo laku na vlasy. Ovšem normální vlasy má málokdo. Obvykle je to na první pohled krásná hříva, vlasy husté a lesklé, ani mastné, ani suché, celý den vypadají pěkně a drží na nich vytvořený účes. Potřebují jen občas zastřihnout, aby se jim netřepily kořínky.

Normálním vlasům stačí šampon úplně obyčejný, namixovaný z mycích pěnicích látek a přídavku pečujících složek. Po použití jsou pramínky čisté, nadýchané a hydratované. Obvykle jim stačí umytí jen jednou týdně, ale kadeřníci doporučují dvojitou lázeň. První šamponování naruší nečistoty, druhé je opravdu odstraní a šanci dostanou i přidané pečující látky, aby ošetřily povrch vlasu.

Přímo na míru

Speciální šampon si žádají vlasy jemné, které mají tendenci rychle po umytí ztrácet svěžest a zplihnout. Když jim dopřejete výživnou lázeň, už po opláchnutí a vysušení budou vypadat jako mastné myší ocásky, nalepené na lebce. Naopak šamponem pro jemné vlasy či objem a pravidelným používáním kvalitu výrazně vylepšíte.

Velmi důležité je vždy pěnu z vlasů dokonale vypláchnout. Četnost mytí zvolte podle svého pocitu. To platí i pro mastné vlasy, které díky složkám v šamponech určených pro tento typ získají obvykle alespoň den navíc mezi nutností dalšího mytí. Mycí koktejl na míru si zaslouží také vlasy barvené a dlouhé. U specialistů si přečtěte návod k použití, který vede k maximálnímu účinku. Někdy si mytí žádá delší čas, aby měly účinné látky prostor plně se rozvinout.

Plánování

Čekat, až umyté vlasy volně uschnou na vzduchu, na to od středně dlouhých po dlouhé opravdu čas není. Bez fénu se obejde málokterá žena, k horkému vzduchu se přidávají kartáče na tvarování. Pořádně zabrat dává vlasům také kulma. Samozřejmě na kondici pramínků se podepisuje i žehlička, dvojnásob od té doby, co jsme se s ní naučily nejen vlasy narovnávat, ale také natáčet do loken.

Nemusíte se technického pokroku vzdávat. Jen si pro účes dopřejte víc času a nechte pramínky přirozeně proschnout alespoň chvilku. Tvar totiž získávají až těsně před uschnutím, proto je zbytečné žhavit je příliš dlouho.

Ubrat a přidat

Na vysoušeči vlasů volte střední teplotu a dosušujte studeným proudem vzduchu. Stejně postupujte při kulmování či žehlení. Jestli používáte přístroje pravidelně alespoň jednou týdně, investuje do varianty s digitálním měřičem teploty. Pokud nemáte opravdu silné vlasy jako dráty nebo tuhé vlny, ke změně tvaru stačí nastavit přístroj na 170 stupňů. Někdy poradí i displej, na kterém nebezpečně vysoké teploty svítí červeně.

Horko krade vlasům hydrataci a poškozuje jejich povrch. Časem ztratí lesk a začnou se lámat. Před fénováním, natáčením i žehlením používejte termoochranné spreje. Vytvoří na povrchu štít, který brání poškození. Používá se na celou délku vlhkých vlasů po umytí před použitím fénu, ale také na suché pramínky, které budete narovnávat nebo natáčet. Vedle ochrany také celý proces urychlují a posilují odolnost vytvořeného účesu.

Tip: Trendová čelenka

Vytvořte si ji podle videa z vlastních vlasů. Za uchem oddělte středně široký pramen, rozdělte ho na tři díly a vytvořte klasicky upletený cop. Na konci zafixujte gumičkou. Udělejte totéž na druhé straně hlavy. Copy vytáhněte nahoru a překřižte je, položte kolem hranice vlasů jako čelenku. Volné prameny zasuňte pod vlasy a upevněte sponkami.

Zdroj: https://vlasta.cz, https://www.southerncurlsandpearls.com/how-to-wash-your-hair-only-once-a-week/, Youtube.com

Související články