Nestárnoucí mikádo

Dopustit na něj nedá Victoria Beckham, Charlize Theron nebo i Cameron Diaz. Na špici trendů se drží již několik sezón. Od přísně střiženého s pěšinkou uprostřed, které si po dlouhá léta oblíbila například zpěvačka Jessie J, se však letos mikádo posunulo do rozevlátých vln, které zjemní a omladí obličej. Základem podobného účesu je však vždy profesionální střih. Šmiknout vlasy doma se nemusí vyplatit. „Správně střižené mikádo by mělo i při odrůstání délek do sebe ‚zapadat‘. S dobrým střihem bude držet i po několik týdnů tvar a výsledek bude perfektní," potvrzuje Martina Malinová z pražského studia Hair by Martina. Přestože je mikádo považováno za účes, s nímž už dále příliš nevymyslíte, opak je pravdou. Variací na jeho úpravu je spousta. Buď ho ponecháte rovné, podtočíte konce, nebo mu dodáte objem pomocí vln. Na ty jsou ideální automatické kulmy, které za vás odvedou veškerou práci. „Pro mnoho zákaznic jsou lokny tvořené žehličkou složité a stěžují si, že konečný vzhled vlasů není hezký. Automatické kulmy jsou proto skvělou volbou pro všechny, kdo chtějí mít profesionálně natočené vlasy v pohodlí domova. Zvládnete s nimi jak plážové vlny, tak i utažené kudrny,“ vysvětluje kadeřnice s tím, že svou image tak můžete měnit, kdykoli se vám zachce.

TIP pro vás!

Po natočení nezapomeňte vlny nechat vychladnout a až pak je prohrábněte prsty nebo měkkým kartáčem. Lokny se hezky rozdělí, získají objem a výsledek bude působit  přirozeně.

Módní je patka i ofina

Máte dlouhé vlasy a toužíte po lehké změně? Pak zvolte ofinu nebo patku. Tento jednoduchý prvek dodá nový šmrnc i účesu, kterému jste věrná už roky. „Dlouhé vlasy se letos sestříhávají ve stranách. Je to vlastně taková inspirace ikonickými účesy, které nosila například i Jennifer Anistonová a všichni si je dobře pamatujeme. Určitě se nebojte pěšinku sčesat na stranu – důležité je, aby účes působil vzdušně a přirozeně. Jak ofinu, tak i patku hravě upravíte i žehličkou na vlasy – dávejte si ale pozor na směr točení vln, vždy by měly jít od čela, tím se obličej hezky otevře,“ doporučuje vlasová stylistka Martina.

TIP pro vás!

Pokud si vlasy nestíháte umýt, nebo jste na dovolené, stačí ofinu jednoduše vyfoukat a účes bude působit upraveně.

Dopřejte vlasům správnou péči

Ať už se vlasovými trendy řídíte, nebo ne, základem každého účesu jsou zdravé a pěstované vlasy. Dopřejte jim proto kvalitní péči v podobě vyživujících masek a použití termoochrany před tepelným stylingem. U žehliček je doporučována parní technologie, u fénů zase ionizace. "Oba způsoby chrání vlasy před poškozením a během stylingu je hydratují a předcházejí krepatění. Tyto technologie vlas uzavřou, uhladí a dodají mu lesk," vysvětluje na závěr vlasová specialistka.

Zdroj: prevention.com babyliss.cz