Možná jste vyzkoušeli superdrahé přípravky. Masky, aktivátory vln i speciální šampony, ale stále to není ono. I když mohou být tyto přípravky dobrým pomocníkem, nakonec vždy rozhoduje ta klasická, běžná koupelnová rutina.

Zahoďte hřeben

Pokud máte vlnité či kudrnaté vlasy, už jste asi zjistili, že když je pročešete hřebenem – ať už jakýmkoliv –, stane se z nich podivná hmota bez jediné definované vlnky. Proto pravidlo č. 1 zní: zahoďte hřeben. Vlnité vlasy se nikdy nesmějí česat za sucha a mnohdy to není zapotřebí ani za vlhka. Stačí si je, po nanesení kondicionéru, pročísnout prsty. Vlasy k sobě přirozeně přilnou do krásných vlnek a tak vám vydrží i po uschnutí. Především pokud tuto přirozenou vazbu podpoříte gelem.

Zdroj: Youtube

Myjte je v předklonu

Vlnité vlasy je dobré mýt v předklonu nad vanou. Samozřejmě to jde i ve sprše. Jen v předklonu jim můžete věnovat péči opravdu už od kořínků. Kondicionér tak můžete nanášet od konečků a vlasy nadzvedávat směrem k hlavě, jako byste je chtěli nadlehčovat. Někdy se doporučuje i několikanásobné opakování. Ne však, že byste nanášeli nový kondicionér, ale po lehkém oplachu vlasy znovu s pomocí vody steklé s kondicionérem ještě několikrát takto nadlehčit.

Místo ručníku staré triko

Je čas na sušení. Zapomeňte na mnutí froté ručníkem. V tuto chvíli máte totiž na hlavě už definované pramínky, které byste si drsným ručníkem jen rozčepýřili. Lepší je vzít staré bavlněné tričko a postupovat stejně jako s kondicionérem. S hlavou dolů lehce prameny nadzvedávat k hlavě a lehce promačkat. Díky tomu si prameny udržíte hezky spolu. Ideální je nechat vlasy schnout volně. Ale to není u kudrnatých vlasů jen tak. Pokud jsou vaše vlasy husté, mohou uschnout až po několika hodinách. Pečlivě si tedy vyberte fén s nástavcem na kudrnaté vlasy. Ten vám prameny nerozfouká.

Zatleskejte si

Nyní, když jsou vlasy umyté, ale ještě vlhké, je čas na různé přípravky. Existují bezoplachové kondicionéry, aktivátory vln a kudrn, výživové oleje. Ne každá z nás si však chce dávat na hlavu tolik chemických látek a ne každá z nás má na to čas a prostředky. A především! Poznat, co vaše vlasy právě potřebují, je takřka raketová věda. Ale zatímco se bez těchto všech pomocníků obejdete, lehký gel na vlasy je téměř nutnost. Nanesete jej do vlasů, opět od kořínků směrem nahoru, a necháte zaschnout. A pak si můžete v koupelně zatleskat – tedy tak to alespoň zní těm venku. Vy ve skutečnosti tleskáním vlasů odstraňujete tvrdou krustu gelu, aby vám vlasy držely zpevněné, ale zároveň nepůsobily slepeným dojmem.

Čepice z hedvábí

K čemu to všechno, když pak jdete spát a ráno se probudíte s vlasy přeleželými a místy rovnými? Na to existuje triků hned několik. Někdo spí v hedvábné čepici. Už se i prodávají, ale s trochou šikovnosti si je můžete vyrobit z hedvábného šátku. Anebo využít jen šátek. Návod najdete ve videu na začátku článku. Tento materiál je důležitý proto, že krásně klouže a vlasy se na něj nepřichytí a nerozčepýří se. Odpůrcům této metody vadí „babičkovský“ vzhled těchto čepic. A tak raději volí jiný trik: ráno si navlhčí ruce a vlasy jimi podpoří – opět zvedáním od konečků ke kořínkům. Vlhko opět pobídne vlasy ke zvlnění.

Zdroj: vlasta.cz SkinKraft The Best Way to Take Care of Curly Hair | Carol's Daughter (carolsdaughter.com)

Související články