Více než tři tisíce českých žen nosí vojenskou uniformu dobrovolně jako pracovní stejnokroj. Armádní prvky si ale oblíbilo v rámci módních trendů i mnoho civilistek. O tom, že je maskáčovina pořád v kurzu, není pochyb. Zvlášť v dnešní době, kdy se snažíme trávit spoustu času v přírodě, jí přichází na jméno stále více lidí.

Upoutejte detaily

Kromě kapsáčů frčí i propracovanější střihy korunované dvouřadým zapínáním, které je pro uniformy typické. Nosí se nejen na blejzrech a kabátech, ale můžete si pořídit i dvouřadý svetr nebo třeba bomber. Saka a kabáty mohou mít větší klopy obšité kontrastní nití nebo lemované výraznou paspulkou, které dají vyniknout nadupanému dekoltu. Zdobené nárameníky a patky zase rozšíří ramena, a tím pádem zvýrazní štíhlý pas. Kovové knoflíky a druky či zlaté a stříbrné prýmky působí velmi efektně.

Nebojte se jasných barev

Většina uniforem barvami dvakrát nehýří, ale v civilu to neplatí. Dlouhý kabát vojenského střihu v jasně červené nebo zelené zaujme na první pohled a můžete ho klidně doplnit mikinou s nápisem. Nebo sáhnout po saku v některé z pastelových barev a k němu si obléknout projmutou bílou košili se stojáčkem – uniformita zůstane zachována, ale barva saka vás rozsvítí.

Doplňky to jistí

Ke zdobnému svrchníku si raději oblečte jednodušší šaty, sukni nebo kalhoty, ideálně jednobarevné, aby se jednotlivé kousky netloukly. Ale co se týče doplňků, jako jsou kabelky a boty, klidně popusťte uzdu fantazii. Nosí se maxi spony, okované špičky, kabelky zdobené cvočky a nýty nebo s popruhem z řetízků.