Myslíte si, že byste si je měla ve svém věku odpustit? Není důvod. Nikdo vás netlačí do nepatřičné romantiky, pokud se na ni necítíte. Volány se totiž dají pojmout i minimalisticky. Stačí třeba jen jemný, úzký a lehce nařasený lem rukávů na halence, k tomu jednobarevná sukně rovného střihu a tenisky a svěží outfit je na světě. Bez zbytečných kudrlinek…

Asymetrie funguje

Volány samy o sobě patří mezi velmi výrazné prvky, takže je třeba s nimi zacházet opatrně. Nejlépe se uplatní na jednobarevných modelech, na kterých vynikne struktura materiálu. Pokud si vyberete top, který má na jedné straně užší a na druhé širší volán, třeba z pleteniny a jen nahrubo obnitkovaný, bude to slušet i těm z vás, které by si na sebe nikdy žádné romantické oblečení neoblékly.

Sázka na rukávy

Klasické romantické volány pro princezny nahrazují extravagantní řasené vsádky, zvlněné stojáčky a naznačené fiží ve výstřihu. Ideální pro ty, které trápí plochý hrudník. Absolutním hitem budou volánové rukávy, dlouhé i krátké, které dodají vzdušnost i obyčejnému přízovému topu. Skvělou zprávou pro baculky je návrat asymetrických podélných volánů na sukních a šatech. Klasické áčkové šaty s volány v několika řadách nad sebou štíhlé siluetě příliš nenahrávají, ale podélné řasení může skvěle fungovat i na robustnější postavě.

Místo pevného lemu sukně

Další typ volánu, který sluší všem, je ten, který elegantně zakončuje pouzdrovou sukni nebo šaty. Ten má i praktický přínos – v sukni s volánem se vám bude líp běhat po městě než v sukni, která je u kolen příliš úzká nebo má jen jeden krátký rozparek.