V hudební branži šlo v 80. letech o to, že umělec vyznávající styl grunge chtěl zaujmout posluchače jen svojí tvorbou a talentem a nerozptylovat diváky oblečením. Grungeři opovrhovali stylingem tehdejších popových hvězdiček a na znamení nesouhlasu nosili úplně obyčejné oblečení. Nikdo tehdy nemohl tušit, že se kombinace flanelových košil, obnošených oversize kousků, tartanového vzoru, roztrhaných džínů a těžkých vojenských bot stane o pár let později absolutním módním hitem. Mohla za to skupina Nirvana v čele se zpěvákem Kurtem Cobainem.

Flanel je tkanina v keprové nebo plátnové vazbě, upravená česáním po jedné straně nebo po obou. Flanely jsou poměrně lehké, hřejivé a příjemné, měkké na omak. Bavlněný a viskózový flanel se vyrábí z jemnější osnovy a hrubého útku. Flanel je jednobarevný, pestře tkaný z barvených přízí nebo potisknutý.

Dnes se chceme zaměřit na před volbami tolik skloňovanou flanelovou košili. Ta nemusí být nutně jenom kostkovaná, i když káro ji jaksi symbolizuje.

Drobný vzor nějaké to kilo snese

Máte-li nějaké to kilo navíc nebo je-li vaše postava robustnější, noste raději košile s drobnějšími a méně nápadnými kostkami. Pokud ovšem nejste usedlá a potrpíte si na výstřednosti, klidně oblékněte obrovské kostky, případně je prostě namíchejte. Z barev léta převládá neutrální šedá, popelavá, béžová nebo kontrastní černo-bílá kombinace. A tahounem je samozřejmě červená.

Dospodu i navrch

Flanelku můžete nosit jako spodní vrstvu a zastrčenou do kalhot nebo jako bundu, pod kterou si oblékněte jednoduché bílé tričko – a můžete ji nechat rozepnutou. Velký boom zažívají košilové bundy, tzv. shackety, nově se nosí v délce do půli lýtek nebo po kolena, a právě velká kostka dominuje jejich desénu.

Vychytané boty

Ke klasické flanelce se nejvíc hodí rockové gladiátorky s pevnou profilovanou podešví zdobené kovovými nýty, extravagantními přezkami, cvočky a hroty. Ty dodávají grunge stylu ten správný rebelský nádech. Pokud máte ráda farmářský nebo kovbojský styl, natáhněte ke košili modré džíny a na nohy obujte špičaté koně.

Zdroj: www.vlasta.cz

Související články