Něco přes plavky

K vodě s sebou noste lehounké pareo, které si můžete uvázat přes plavky vždy, když se zvednete z lehátka nebo deky. Zakryje nedostatky, se kterými se možná nechcete smířit. Stejnou službu vám poskytne i průsvitná tunika nebo hedvábný župan. Jsou slušivé, a ještě chrání před sluncem. Lehoučké pareo supluje sukni a vy tak můžete v případě potřeby dojít na pláž přes město, jako by se nechumelilo.

Na hlavu slamák a jde se

Klasický slamák, ať už extrémně široký, nebo ve stylu pánského kloboučku s úzkou krempou, patří do nutné plážové výbavy. Můžete si ho dozdobit sama, třeba pomocí korálků, mušliček nebo plastických kvítků, a ozdoby ladit podle toho, co si na sebe ten den obléknete. Pro ty méně kreativní stačí mít několik různobarevných stužek, uvázat pruh látky kolem obvodu zvládne i malé dítě. Aby stužka držela, stačí na několika místech přišpendlit pomocí jednoduché brože nebo po obvodu na několika místech vytvořit očka z drátků.

Nutná ochrana očí

Sluneční brýle prakticky sundáváme jen pár měsíců v roce, v létě bychom bez nich neměli fungovat vůbec. Oči je třeba chránit za každou cenu, zrak je to nejcennější, co máme. Pořiďte si brýle s kvalitními skly s UV filtrem, tady se nevyplatí šetřit. Levné napodobeniny mohou zaujmout atraktivním designem, ale svoji funkci, o kterou jde především, neplní.

Nazujte pantofle nebo žabky a hurá k vodě

Nízké žabky, ideálně z lehounkého plastu, jsou na pláž i do bazénu jako dělané a také vás ochrání před případnými plísňovými onemocněními. Pokud nejste příznivkyní pásku mezi prsty, obujte si jednoduché pantofle nebo sportovní sandálky, ve kterých můžete v méně přístupném terénu vstoupit i do vody. Hlavně aby byly lehce omyvatelné, mokrý písek vám látkové tenisky stoprocentně zašpiní.

Vyšperkujte svůj styl

K letnímu outfitu patří výrazné šperky. Jestliže po zbytek roku vyznáváte spíše klasiku nebo minimalismus, v létě se můžete nechat unést a přizpůsobit svoji bižuterii aktuální situaci. Sáhněte po přívěscích a náramcích evokujících moře, různé mušličky, barevné oblázky, mořští koníci, delfínci nebo roztodivné mořské příšerky se budou na vašem opáleném těle krásně vyjímat.

Na co nesmíte zapomenout?

Slunečník je na většině zahraničních pláží k zapůjčení, ale v tuzemsku se připravte na to, že je jistější nosit si svůj vlastní. Stejně jako velkou osušku, deku nebo karimatku, láhev s vodou, opalovací krém a něco na čtení. Když už se dostanete k vodě, chcete si přece koupání a relax maximálně užít.

Do čeho to všechno dáte?

Všechny věci důležité na pláž naskládáte do proutěného košíku, velké látkové tašky nebo batůžku ve tvaru pytle. Pro případnou návštěvu vzdálené toalety nebo kiosku si s sebou přibalte ještě malou taštičku nebo ledvinku, do které se vejde mobil a peněženka. Cennosti u deky rozhodně nenechávejte, důvěra v lidi je sice prima, ale právě na plážích se hodně krade.