V délce nad kolena

Kratší délka zimního svrchníku obecně sedí těm z vás, které jste příliš nenarostly. Právě kolena by měla být hraničním bodem. Jste-li opravdu hodně drobná, vyberte si kabát těsně pod zadek. Pokud potřebujete zakrýt výraznější stehna, délku o pár centimetrů prodlužte. Kabát kratšího typu je vhodný také pro postavy ve tvaru přesýpacích hodin. Pyšníte-li se úzkým pasem a boky stejně širokými jako ramena, tedy máte-li i ve svém věku super figuru, klidně si vyberte kabátek hodně těsný a pod zadek. Pro zvýraznění křivek můžete použít i pásek a chybu neuděláte ani výrazným lemováním kolem krku.

Po kolena

Délku po kolena byste měla volit v případě, že je vaše postava tzv. hruška, tedy máte silnější stehna, větší zadek a široké boky a v horních partiích jste spíš subtilní. Vám pak stylisté doporučují vybírat si kabáty, které mají zajímavé střihové řešení límce nebo netradiční zdobení hrudníku. Cílem je vizuálně sjednotit šířku boků a ramen. Nemusíte se tak bát ani výraznějších prvků, třeba kožešinových límců, samozřejmě že z nějaké napodobeniny… Určitě se vyvarujte širokých pásků a výrazných kapes. Zvýraznily by přesně to, co nechcete.

Po délce kabátu po kolena byste měla sáhnout tehdy, jste-li typický trojúhelník, jde o kombinaci širokých ramen a útlých boků. Při výběru kabátu musíte upřednostnit střih bez ramenních vycpávek a ozdob kolem ramen a dekoltu, naopak je třeba upozornit na spodní partie. Slušet vám bude „áčkový“ střih, který může být hodně nápaditý a ve spodní části má vždycky víc materiálu.

Kabát v délce pod kolena

Tzv. midi délka je trendem posledních let u sukní i šatů, kabáty nevyjímaje. Sedí chlapeckým a štíhlým postavám, které si mohou dovolit asi nejširší paletu střihů. Asymetrický, tulipánový, s dvouřadým zapínáním, ale i oversized. Když kabát projmete v pase, ještě více zvýrazníte ženské křivky. Kabáty s délkou až ke kotníkům pak doporučujeme pouze vysokým dámám a dívkám. Oversized verze povzbudí ležérnost outfitu a sedí drtivé většině postav, nutné je ale zvolit správný styling outfitu. Vhodný je totiž jak do práce v casual stylu, tak i k mikinám s kapucí a teniskám.