Možná vám nepřipadá namístě řešit v této době nějaké módní vychytávky, ale každá žena by měla zůstat krásná, ať už zuří uragán, nebo jsme se ocitli v nedobrovolné izolaci kvůli pandemii. I vaši nejbližší si zaslouží vnímat vás jako krásnou bytost, nemluvě o tom, že i vás samotnou by měl pohled do zrcadla hned po ránu potěšit. Přestože teď řešíme jiné, podstatnější věci, zůstaňme ženami!

Sluší vám to?

Především ve chvíli, kdy ušní lalůčky zdobíte jednoduchými visacími řetízky, pravidelnými ovály s drobným kamínkem nebo klasickými maxi kruhy, stojí za to popřemýšlet, jestli vám náušnice neprokazují medvědí službu a spíše než ozdoba nepůsobí rušivě. I tak ojedinělý šperk jako náušnice by měl podtrhnout vaši přirozenou krásu.

Seznamte se s obličejem

Stáhněte si vlasy dozadu a pořádně se prohlédněte v zrcadle. Nebo si udělejte selfie a na fotce vyznačte hraniční linie a nejvýraznější rysy tváře. Takhle jednoduše zjistíte, kterému ze základních šesti typů obličeje se blížíte nejvíc. O tom, že každému typu sluší některé náušnice více a jiné méně, není pochyb.

Je váš obličej oválný? Vyhrála jste

Při výběru náušnic pro vás neplatí téměř žádná omezení. Oválný obličej je symetrický a sluší mu skoro všechny ozdoby uší. Jeho přirozenou krásu nejvíce podtrhnou malé kroužky s visacím přívěskem, které stačí doplnit delším přívěskem podle svého vkusu. Slušet vám budou i hranaté tvary, velikost nehraje roli.

Kulatý obličej protáhnou visací řetízkové náušnice

Trápí vás baculaté tváře a nenápadná brada? Obličej je třeba zjemnit a opticky protáhnout. Slušet vám budou dlouhé visací náušnice z několika řetízků nebo podlouhlé slzy a kapky. Dovolit si můžete i peckové náušnice ve tvaru trojúhelníků a obdélníků, nic nezkazíte plnými visacími obdélníky a kosočtverci.

Ostře řezané rysy zjemní kruhy a polokruhy

Má váš hranatý obličej tak výrazné rysy, že se je snažíte zjemnit make-upem a ozdobami do vlasů? Zkuste hrany obrousit pomocí náušnic oblých a jemných tvarů. Skvěle budou vypadat drobnější kruhy nebo polokruhy, případně kratší visací náušnice. Na extravagantní hranaté náušnice rovnou zapomeňte.

K úzkému protáhlému obličeji volte subtilnější šperky

Pro protáhlý obličej je charakteristická špičatá brada a úzká středová část obličeje, jež si zaslouží více pozornosti. Skvělou volbu pro tento typ tváře proto představují peckové náušnice s kamínky nebo menší kruhy obepínající ušní lalůček.

Srdci svědčí perly

Obličej do tvaru srdce se vyznačuje klenutými lícními kostmi a úzkou bradou. Ideální jsou náušnice, které končí na úrovni čelisti či brady. Asymetrii je třeba decentně vyvážit. S tím si hravě poradí výraznější visací náušnice, které se směrem dolů rozšiřují. Dovolit si dokonce můžete i visací náušnice s perlami. Toužíte-li po zlatých kruzích, zkuste sáhnout po větším průměru nebo po kruzích s asymetrickou tloušťkou.

Máte tvář jako diamant?

Diamantovému tvaru obličeje s širokými lícními kostmi sluší náušnice nepravidelných a extravagantních tvarů. Zajímavé rysy obličeje je třeba podtrhnout. Váš obličej je jako stvořený pro velké náušnice. Nemusíte se bát extrémně dlouhých náušnic končících klidně pod úrovní brady. Ani s masivními náušnicemi se nespletete, perfektní jsou ty se širší spodní základnou.