Sluneční brýle

Ty užijete po celý rok, ale v parných letních dnech, kdy je intenzita slunečních paprsků srovnatelná s těmi, které nás šimrají na nose ve velkých nadmořských výškách, jsou sluneční brýle nezbytné. Oči je řeba chránit. Pořiďte si brýle s kvalitními skly s UV filtrem, tady se nevyplatí šetřit. Levné napodobeniny mohou zaujmout atraktivním designem, ale svoji funkci, o kterou jde především, neplní.

Slamák a žabky

Klasický slamák, ať už extrémně široký, nebo ve stylu pánského klobouku s úzkou krempou, patří do nutné plážové výbavy. Můžete si ho dozdobit sama, třeba korálky, mušličkami nebo plastovými kvítky a ozdoby ladit podle oblečení. Pokud jste méně kreativní, možná se vám budou spíš hodit různobarevné stužky. Aby stužka držela, stačí ji na několika místech přišpendlit jednoduchou broží nebo po obvodu na několika místech vytvořit očka z drátků. Pak už jen obout pantofle nebo žabky a hurá k vodě.

Tunika, pareo a župan

K vodě s sebou noste lehounké pareo, které si můžete uvázat přes plavky vždy, když se zvednete z lehátka nebo deky. Stejnou službu vám poskytne i průsvitná tunika nebo hedvábný župan. Jsou slušivé a ještě chrání před sluncem. Lehoučké pareo supluje sukni a vy tak můžete v případě potřeby dojít na pláž přes město, jako by se nechumelilo.

Kabela, síťovka nebo batůžek

Všechny věci důležité na pláž naskládáte do proutěného košíku, velké látkové tašky nebo batůžku ve tvaru pytle. Pro případnou návštěvu vzdálené toalety nebo kiosku si s sebou přibalte ještě malou taštičku nebo ledvinku, do které se vejde mobil a peněženka.

Maxi šaty

Splývavé dlouhé šaty jsou na pláž jako stvořené. Budete v nich vypadat naprosto božsky, pokud k nim nasadíte slaměný širák a budete se brouzdat pískem jen tak naboso. Klidně si je můžete i smočit, u vody se s tím počítá. Na večerní party pak stačí obout barevné střevíčky na platformě, na krk zavěsit výstřední korále v různých délkách, nalíčit rty a vyrazit do „barového“ přímořského víru.

Na co ještě nesmíte zapomenout?

Slunečník je na většině zahraničních pláží k zapůjčení, ale v tuzemsku se připravte na to, že je jistější nosit si svůj vlastní, stejně jako velkou osušku, deku nebo karimatku, lahev s vodou, opalovací krém a něco ke čtení. Když už se dostanete k vodě, chcete si přece koupání a relax maximálně užít.