Mixováno s pryskyřicí

Královna biatlonu a stříbrná olympijská medailistka, dnes i moderátorka Gabriela Koukalová je žena mnoha tváří a dovedností. Jejím nejnovějším počinem je spolupráce s pardubickou značkou PRAQIA, pro kterou vytvořila tři autorské originální kolekce šperků. Kombinace stříbra a pryskyřice epoxid s modrou pigmentací v kolekci ICE potěší milovníky netradičních šperků. Druhá kolekce s názvem Nature je inspirovaná přírodou a řada Triangle ctí geometrické tvary. „Teď se provalilo, že jsem posedlá geometrií. Mým nejoblíbenějším tvarem je trojúhelník. Ať se podíváte kdekoli, do přírody, na mistrovské stavby i do historie, všude je s námi. Pomyslím-li na trojúhelník, vždy si také představím starověký Egypt. Teď je tu se mnou,“ říká Gábina.

Milujeme bublinky

Designérka Anna Marešová je známá především svou značkou intimních produktů pro ženy Whoop•de•doo či návrhem tramvaje T3Coupé. Letos ale navrhla svou první kolekci šperků. Vývoj kolekce Champagne pro českou značku MOOYYY trval jeden rok. Inspirací pro návrh šperků bylo šampaňské víno, jako symbol zábavy, lehkosti a třpytu. „Nejsem ten typ designéra, který by chodil do lesa, aby se inspiroval přírodou. Zajímají mě spíše praktické věci a mechanismy, které fungují; jako drátek ze šampaňského, který je zcela subtilní a zároveň dost silný na to, aby udržel špunt s natlakovanou tekutinou,“ popisuje Anna Marešová svou inspiraci.

Když perly zrůžoví

Perlové šperky obvykle zdobí převážně klasické bílé nebo černé perly. Letos se šperkař Milan Nováček rozhodl změnit barvu a v kolekci nazvané Dráty značky NOMIO pracuje s něžným tónem růžové. Perly jsou zasazeny do růžového čtrnáctikarátového zlata, které podtrhuje dojem luxusu a výjimečnosti.

Zimní koulovaná

Náhrdelníky z barevných a duhových koulí užijete při slavnostních chvílích, které určitě zase nastanou, po celý rok. Stejně jako tradiční perly. Nepřehlédnutelné ručně vyráběné korále sednou k mnoha stylům. Náušnice, prsteny, náramky a náhrdelníky se dvěma řadami korálků od italské značky BALLSMANIA najdete třeba v on-line shopu Luxurytable.cz.

Drahé kameny z laboratoře

Trendem poslední doby jsou tzv. lab-grown diamanty, které mají třpyt a brilanci stejnou jako přírodní kameny, ač jsou vyrobené v laboratoři. Gabriela Dědičová, majitelka české značky TIAMI, po deseti letech práce s diamanty začala hledat alternativy, jak zůstat u práce, která ji naplňuje, ale aby zároveň neměla negativní dopad na životní prostředí. Našla si informace o laboratorních diamantech a začala je komponovat do svých šperků. Lab-grown diamanty jsou populární i mezi slavnými osobnostmi. Nosí je Meghan Markle, Lady Gaga nebo Beyoncé a do jejich výzkumu investuje peníze i Leonardo DiCaprio.

Srdečné pozdravy z říše zázraků

Šperky inspirované Wonderlandem, říší zázraků, přináší na český trh designérka Rocio Canals pod značkou WILHELMINA GARCIA. Kolekce odráží zážitky autorky z cestování i z běžného života. Designérka pracuje s drahokamy a polodrahokamy dovezenými z celého světa a velmi citlivě používá také eticky získané diamanty. Srdíčka v různých formách nemůžou v kolekcích chybět.

Šperky z chleba

Nejoblíbenější kolekce designérky šperků Elišky Lhotské nese název New Archeology. Šperky jsou vlastně symbolické odlitky chlebové střídky ve stříbře a zlatě, do povědomí veřejnosti se zapsaly coby „šperky z chleba“. Eliška sama vnímá chleba jako symbol návratu k základním hodnotám, domovu, rodině, pokoře i srdečnosti. Stříbrné či pozlacené prsteny, náušnice a náhrdelníky z chleba v minimalistickém designu mají spoustu obdivovatelů.