Výrazné šperky nepatří pouze k letnímu outfitu, kdy odhalujeme krásně opálenou pokožku. Jestliže jste dosud po zbytek roku vyznávala spíše klasiku nebo minimalismus, je čas na změnu. I v říjnu můžete sáhnout po náramcích a přívěscích evokujících moře, jako jsou mušle, barevné oblázky, mořští koníci... Nezapomeňte také na velké barevné kameny, které budou na slunci i pod večerním osvětlením házet překrásné odlesky.

Odvažte se!

Nebojte se sáhnout po výraznějších a hravějších špercích, které vás celou rozzáří. Sázkou na jistotu je zlatá a stříbrná v kombinaci s výraznými kameny, které nemusí být nutně drahé. O bižuterii se nemusíte tolik bát jako o šperky nevyčíslitelné hodnoty. Oceníte to zejména při dlouhých procházkách přírodou nebo třeba ve fitku, kde si doplňky odkládáte do šatny, určitě nebudete tolik nervózní z jejich případné ztráty. Ozvláštnit můžete i svůj účes. Letní turban nahraďte vyčesaným drdolem ozdobeným širokou mašlí, copy a "zámotky" z dlouhých vlasů docílíte pomocí zdobných gumiček do vlasů, čelenek a potištěnýchi šátečků.

Šperky v barvě slunce

Zlaté šperky, které se k létu perfektně hodí, protože korespondují s prosluněným počasím, využijete i za sychravých podzimních dní, neboť dodají nudnějšímu outfitu grády. A nemusí se jednat pouze o zlato jako takové. Kočičí zlato nesluší jen námořnickým šortkám a pruhovanému tričku, ale také šedému kostýmku nebo černým koktejlkám. Obzvlášť hezky vypadají zlaté šperky s přírodními kameny, které se nejen na slunci krásně lesknou.

Rozsviťte večerní party

Někteří výrobci myslí i na ty z vás, které se chtějí výrazně odlišit. Už jste někdy viděla třeba svítící šperky? Značka Noyce Joyce přináší do našich šperkovnic elektronické brože a náhrdelníky, které ve tmě svítí. Pokud patříte mezi milovníky zvířat, mohla by vás zaujmout variace brože ve tvaru bílé či černé kočky, která vynikne hlavně na jednoduchém tričku nebo sportovní košili, ale dá se připnout i na kabelku. Pokud nosíte ráda náhrdelníky, můžete svůj dekolt ozdobit přívěskem s motivem rozsvíceného města.

Příroda ve skle

Květinové náhrdelníky zase potěší všechny milovníky přírody. V obchodě Zahrada na niti seženete šperky vyrobené z křišťálově průhledné pryskyřice, do které jsou zality nejrůznější druhy živých rostlin – od sedmikrásek až po chrpu. Květiny vypadají stále jako živé, ale nikdy nezvadnou a nevyžadují žádnou péči. A pak tu máme opravdový unikát – náhrdelník mini kaktus má v sobě živý sukulent, který ocení, když ho jednou za měsíc postavíte na pár hodin do nádoby s vodou; kaktus se pomocí otvorů ve dně „napije“. A protože má každý kaktus jiný rozměr, může se stát, že zhruba po roce bude rostlina pro svůj skleněný obal příliš velká a vy ho jednoduše přesadíte do květináče.