Bílá létu sluší, a proto se nebojte upoutat pozornost v čistě monochromatickém bílém outfitu. Pohrajte si s výběrem materiálů a klidně zkombinujte látky s rozličnou strukturou, které právě v bílém provedení dokonale vyniknou. Pro parné dny vybírejte modely z přírodních materiálů, jako je bavlna, len či hedvábí. Absolutním hitem je pak madeira, která si vyboxovala cestu zpátky na módní výsluní.

Elegance nebo rozevlátý boho styl?

Top letním kouskem, který frčí už několik sezon, jsou bílé šaty. Do práce oblékněte elegantní pouzdrové šaty nebo romantické s volány a kolovou sukní. K vodě se můžete víc odvázat a pořídit si rozevláté šaty v boho stylu, který je letos velmi trendy. Bílá dává vyniknout krásně opálené pokožce, proto se nebojte tenkých ramínek nebo modelů, které mají ramena spadlá.

Halenka dá bílé vyniknout

Velmi žensky a pohodově působí kombinace romantické bílé halenky se sukní nebo s kraťasy s vysokým pasem. Ty můžete obléknout i do kanceláře, pokud vám to proporce dovolí. Vsaďte na střih à la sukně, tedy s širšími nohavičkami a sklady. Doporučujeme zůstat umírněnější, co se týče délky nohaviček, i když by minišortky některé kolegy možná potěšily, pracovní dress code s nimi v běžném pracovním prostředí nepočítá.

Pohodlí nade vše

Preferujete spíš ležérní styl oblékání? Noste pohodlné bílé kousky v podobě volnějších tunik, topů či košil, které zkombinujete s lehkými vzdušnými kalhotami nebo šortkami. Na chladnější letní večery stačí přes ramena přehodit bílou džínovou bundu, obout bílé sandálky či pantofle a stylový světlý outfit je na světě.

Bílá jako doplněk

Jestliže si na celobílé outfity netroufáte nebo vám přijdou nudné a nepraktické, zkuste kombinovat bílou s výrazně barevnými nebo pastelovými kousky. Kontrasty zaujmou na první pohled. Příjemné je také spojení bílé s klasickým modrým denimem nebo s přírodními zemitými tóny. Také se vám mohlo stát, že se v bílé necítíte dobře proto, že jste zatím neobjevila správný bílý odstín, který vám sluší. Bílá má totiž spoustu podtónů a je třeba najít si ten svůj, ideální.

Rada na závěr

Protože bílá opravdu trochu rozšiřuje, tohle není mýtus, nenoste ji na místech, která jsou problematická, a nechte ji vyniknout v celé její čisté kráse tam, kde je vaše postava stále v pořádku. S velkým zadkem v bílých upnutých legínách mnoho parády nenaděláte!

Zdroj: www.vlasta.cz

Související články