Poprsí už díky nejrůznějším vychytávkám dokážeme celkem zkrotit. Tu malinko ubereme, tu zas něco přidáme, hlavně pěkně podepřít a vyzdvihnout. Stačí se však před zrcadlem otočit a většinu z nás bere děs. Podle průzkumů je více než 85 % žen nespokojených se svým pozadím! Velký, malý, placatý či povislý, každá na svém zadku něco vidí. A víte co? Není špatného zadku, ale jen špatně padnoucích kalhot!

Zázračné nohavice

„Dělají mi děsný zadek!“ To je snad nejběžnější věta, která zní ze zkušební kabinky. Je to jeden z nejčastějších důvodů, proč kalhoty putují jedny po druhých zpátky do regálů. Přitom není až takový problém sehnat kalhoty, které vašemu pozadí zalichotí. Modely kalhot, které mají v názvu ono z podprsenek dobře známé PUSH-UP, v překladu „zvedni“, nejsou nedostatkovým zbožím. Tyhle kalhoty opravdu umí zpevnit a zakulatit pozadí a podržet ho tak, že si na něj gravitace jen tak nepřijde!

Trik je ve střihu, samozřejmě

Polovinou tajemství úspěchu je strečová tkanina, která vás hezky obepne, vymodeluje boky a zpevní stehna. Jak ale všechnu tu masu zakulatit a posadit výš? V 19. století nosily ženy pod sukní těžkopádné honzíky. Ale honzík pod kalhoty? Nemístná představa. Šikovně zvolené linie umí některá místa zdůraznit a jiná naopak potlačit. Švy na strategických místech dokážou hotové zázraky, stejně tak i vhodně umístěné kapsy. Vytvoří pěkný sexy tvar a celou partii zadečku krásně vyzdvihnou. Některé modely jsou prošpikované silikonovými páskami a membránami, jiné mají na vnitřní straně dokonce jakési nafukovací kapsy, které podle potřeby přidávají zadní partii na objemu.

Extra vychytávky, to je věda

Materiály, z nichž jsou kalhoty šité, jsou navíc v některých případech ještě vylepšené o bylinné extrakty, například z oliv nebo z aloe vera, takže zároveň pečují i o pokožku. Jiné jsou napuštěné zeštíhlujícími látkami. Podobně existují i džíny antibakteriální, které za svůj čistý vzhled vděčí částicím stříbra, či dokonce kalhoty, které zlepšují krevní oběh. Do těch výrobce aplikoval biokeramické vlákno, které působí na infračervené záření lidského těla, stimuluje oběhový systém a posiluje metabolismus. Jiní výrobci zase nabízejí džíny s kofeinem, které masírují nohy a působí proti celulitidě.

Sport nic nenahradí

Výše uvedené technologie sice fungují, ale není nad to sportovat a zpevňovat zadní partie přirozenou cestou. I tohle se pokusili někteří výrobci využít a před lety přišli s novinkou – botami, které měly stélku vystavěnou tak, abyste při chůzi v nich cíleně posilovala hýžďové svalstvo. Možná je to úsměvné, ale jedny takové sandály jsem kdysi dávno vyfasovala k redakčnímu testování. Co to udělalo opticky s mým zadkem, to nejsem schopná posoudit, ale že jsem byla po celodenním běhání v těchto botách namožená v partiích, které jsem měla posilovat, tak to byla pravda. Ovšem přidala se k tomu automaticky i namožená lýtka, a protože jsem byla schopná posilovat normálním způsobem a ráda, tyhle sandály jsem předala do oběhu. Přiznávám, že se mi ani moc nelíbily…

ZDROJ: https://vlasta.cz