Nechte se i letos zlákat půvabnými modely s florálními motivy. Květy různých barev, velikostí a tvarů krášlí jarní halenky, topy, tuniky, sukně, šaty nebo kalhoty a nevyhnou se ani pršiplášťům nebo džínovým bundám. Pořiďte si pár něžných kousků, které dokonale podtrhnou vaši ženskost.

Rozkvetlá v každém věku

Květiny zvýrazní krásu každé ženy bez ohledu na věk i typ postavy. Nemusíte se jich bát ani v případě, že do modelky máte daleko. Je však třeba pracovat se střihem a také s velikostí a umístěním květů. Jemnější květinový vzor vypadá skvěle i na velikostech 44 a výše. Pokud si však chcete dopřát výraznější květinové motivy, uvědomte si, kam je přesně umístit. Ideální je situovat větší potisky na tu část těla, na kterou chcete a můžete poutat, odvedete tím pozornost od problematičtějších partií. A onu oblast naopak zvýrazníte.

Hlavně promyšleně

Názorný příklad: máte velký zadek a menší prsa? Vezměte si pouzdrovou tmavou sukni v délce dlaň nad kolena a k ní delší tuniku s paspulkou v pase a několika výraznými květy přímo na prsou. Věřte, že vaše pozadí a širší boky nikdo řešit nebude. A naopak, jste-li rovná jako proutek bez zvýrazněného pasu a širších ženských boků, pořiďte si výrazně květovanou kolovou sukni a top volte strečový, světlý, jednobarevný a na tělo. Rozkvetlý „spodek“ dá vyniknout ženský partiím.

Kombinace s respektem

Ještě něco málo k tomu, že mix nesourodých potisků frčí… Ano, ale v jiné věkové a váhové kategorii. Zralá žena by měla znát své limity, a ačkoli se originalita cení, jisté stylistické zásady, léty a praxí ověřené, je namístě ctít. Takže v kategorii 50+ přestaňte s experimenty typu „té halence s tulipány by fakt slušelo slunečnicové sáčko a hippie džíny s lemem sedmikrásek“ a ke květovaným soliterním kouskům noste jednobarevné vzdušné oblečení, klidně vyladěné v tónu převládající barvy květinového záhonu.