Podívejte se na ikonickou scénu Sharon Stone ve filmu Základní instinkt, která z herečky udělala mezinárodní sex symbol.

video
Je nám líto, ale vložené video již není dostupné.

Některá zahraniční média tvrdí, že Sharon Stone zřejmě podepsala smlouvu s ďáblem… Jak jinak si vysvětlit, že ve věku, kdy ostatní ženy, přestože si můžou dovolit stejně luxusní péči jako samotná herečka, zdaleka nemůžou konkurovat mladým topmodelkám, zatímco Sharon se klidně vyfotí v bikinách a nahoře bez a přitom nepůsobí trapně. Říká se, že kdyby se režisér Paul Verhoeven rozhodl oprášit snímek Základní instinkt, nemusel by hledat dublérku Sharon, ta by si roli hravě střihla sama.

Proslulý outfit z „roznožky“ si nechala na památku

Kultovní snímek Základní instinkt měl sice 122 minut, ale těch pár vteřin, během nichž si Sharon Stone přehazovala nohu přes nohu a předvedla, že nemá kalhotky, se zapsalo do dějin… Od roku 1992, kdy erotický thriller s Michaelem Douglasem v hlavní mužské roli trhal rekordy v kinech, uplynulo už 30 let. Sharon Stone přiznala, že šaty pro ikonickou scénu si vybírala sama. „Kostýmní výtvarnice Ellen Mirojnicková mě vzala na Rodeo Drive a řekla, že si můžu vybrat, co budu chtít. Zamířila jsem tedy rovnou k Hermès a vybrala si kašmírový přehoz krémové barvy a bílé mini šaty s rolákem. Do smlouvy jsem si dala, že si to oblečení můžu nechat,“ svěřila se v rozhovoru pro In Style.

Módní ikona, vždycky ikona

Sharonin módní vkus a styl je velmi mladistvý, přesto ale ryze elegantní. V počátcích svojí kariéry milovala džíny a kožené bundy, které střídala s jednoduchými šaty nejčastěji s leopardím potiskem. Později coby hollywoodská hvězda volila často sexy róby na tělo, kousek nahé kůže byl jejím znamením. Hluboký výstřih, mini šaty, nikdy však oboje najednou. S padesátkou vsadila na svou ženskost, kterou dává do kontrastu s kalhotovými kostýmky či rafinovanými střihy šatů, které naopak příliš neodhalují, ale vystavují na odiv štíhlou siluetu postavy.

Sharon a její proslulá jizva i vrásky

Sama o sobě říká, že ví, že už jí není dvacet ani třicet, a že někdy cítí smutek, že stárne. Ale pak se probudí ze sna a je smířená se všemi vráskami. „Vždyť je v nich zapsán celý můj život,“ říká Sharon. Dokonce se na „starší kolena“ vyléčila i ze svého mindráku kvůli obří jizvě na krku, která vypadá jako od zranění nožem. Maskéři si s ní při natáčeních užili své. Nicméně i přes důkladná kamuflování se jizva na hereččině krku, ke které přišla, když v dětství spadla z koně, dočkala velké popularity. Jde mimochodem asi o jedinou jizvu na světě, která měla vlastní webovou stránku!

Sáhla si až na dno

Málokdo také ví, že herečka v roce 2001 prodělala mozkovou příhodu. V jedenačtyřiceti letech se musela znovu učit mluvit, psát i chodit. Všichni se k ní otočili zády a ona si musela cestu na výsluní znova vybojovat. Nikdy to ale nevzdala, a jak sama říká, už ani nedoufala, že se vrátí na plac.

Nemohla mít vlastní děti

Než adoptovala své tři syny, přišla o devět nenarozených dětí! Herečka se o své životní tajemství podělila na Instagramu v komentáři k rozhovoru magazínu People s Petou Murgatroyovou. Loni v rozhovoru pro BBC popsala, že trpí endometriózou, která je také příčinou jejích zdravotních problémů.

Oslnila v Karlových Varech

Americkou herečku jste mohli potkat i v Česku, v roce 2005 přijala pozvání na karlovarský filmový festival, kde obdržela Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světovému filmu. Jubilejní 40. ročník festivalu zažil pomalu stejná bezpečnostní opatření jako v Cannes, na červeném koberci se objevily hned čtyři hvězdy. Kromě Sharon Stone také Robert Redford, Liv Ullmann a Matt Dillon. Kromě feministicky laděné provokatérky je Sharon Stone také náruživou bojovnicí za práva homosexuálů a patronkou mnoha různých charitativních organizací. V roce 1995 otiskla své dlaně na chodníku slávy v Hollywoodu.

Sharon Vonne Stone

 • Narodila se 10. března 1958 v Meadwille ve státě Pensylvánie jako druhé ze čtyř dětí.
 • Otec Joseph byl lakýrník, matka Dorothy účetní.
 • Díky své mimořádné inteligenci (údajně má IQ 154) už v 15 letech začala studovat na dvou vysokých školách.
 • Účastnila se různých soutěží krásy a točila reklamu.
 • Jejím debutem byla maličká role ve filmu Woodyho Allena Vzpomínky na hvězdný prach (1980). Následovala řada béčkových filmů jako Požehnání smrti (1981) nebo Doly krále Šalamouna (1985).
 • Setkání s režisérem Paulem Verhoevenem znamenalo v její kariéře zlom – obsadil ji do sci-fi thrilleru Total Recall (1990) a Základní instinkt (1992).
 • Fotila pro magazín Playboy.
 • Další role: Někdo se dívá (1993), Casino (1995), Ďábelská lest (1996), Poslední tanec (2003), Koule (1998), Max a Kevin (1998), Catwoman (2004), Základní instinkt 2 (2006), Zlomené květiny (2005), Lovelace (2013).
 • Má za sebou tři nevydařená manželství: s producenty Michaelem Greenburgem a Billem McDonaldem a šéfredaktorem deníku San Francisco Examiner Philem Bronsteinem.
 • Sharon nikdy nepopírala svoji bisexualitu a přiznala se i k několika vztahům se ženami.
 • Adoptovala tři chlapce: Roana, Lairda a Quinna, kterým adoptovala i opuštěnou starší ženu coby jejich babičku.

Zdroj: www.vlasta.cz www.instyle.com www.everydayhealth.com

Související články