První velký boom zažily sandály na blokových podpatcích v 60. a 70. letech minulého století a v oblibě zůstaly až dodnes. A není se čemu divit. Nejenže jsou stylové a nadčasové, ale také nesmírně pohodlné. Ať už preferujete jednoduchost a minimalismus, nebo poutavý extravagantní design, přijdete si na své.

Jsou pohodlné a prodlouží vám nohy

Tyhle masivní podpatky tvoří jakýsi kompromis mezi velmi pohodlnými klínky, robusní surovkou a klasickými podpatky, na které jsme si už trochu odvykly. Tedy já zcela určitě a návrat k životu na vysoké noze neplánuji. Bezva trend pohodlných a ležérních tenisek nosících se téměř k čemukoli mě i spoustu dalších pohltil. Nejenže se člověk nemusí bát vyšlápnout si po dlažebních kostkách, ale pokud nosí tenisky s chytře vymyšlenou podešví, nebolí ho nohy. Stejně tak jsem si oblíbila sandály na členité surovce a představa, že bych měla obout lodičky na jehlách, mě upřímně děsí. Spousta menších žen se však cítí lépe na vyšších kramflecích, které jim přidávají pár centimetrů do výšky. A právě pro ty jsou tu vyšší klínky a široké, pohodlné podpatky.

Sandálky, nebo nazouváky?

Ať už si ulítnete na sandálkách s tenkými pásky, které budou na noze vypadat lehoučké a subtilní, nebo dáte přednost širším spleteným páskům či nazouvákům s plnou špičkou, vyšší širší podpatek vám zahraje do karet. Ke kolové sukni, propínacím šatům v midi délce nebo over size tunice nad kolena jsou boty na podpatku jako stvořené, dají totiž vyniknout hezky tvarovaným lýtkům a nohy opticky prodlouží.

Volba barvy je jen na vás

Letos hrají prim neutrální přírodní barvy tónované do béžové, karamelové, champagne a tmavě hnědé, ale i pastelky. Na scénu se vrací metalické kovové odstíny kůže a jejích napodobenin, všemožné látkové variace s potisky i vypodložená krajka. Originální jsou také sandálky z proutí. Podpatky často korespondují s barvou usně, nebo naopak tvoří barevný kontrast. Pokud ráda poutáte pozornost obuví, vykročte do ulic v nepřehlédnutelných sandálech s módním batikovaným nebo zvířecím vzorem, jak jinak než na blokových podpatcích.