Zlaté odstíny se těší popularitě léta letoucí. Zlaté šperky nosíme od nepaměti, s oblečením už je to trochu složitější. Aby váš outfit nebyl, byť jen náznakem, kýčovitý, je třeba se zlatou barvou pracovat s rozmyslem. Ani moc, ani málo, to je to, oč tu běží. Zapomeňte na přeplácaná 80. léta a vytvořte si svůj novodobý pozlacený styl hodný obdivu.

Padesát odstínů zlaté?

Tak tolik jich určitě není, ale několik odstínů by se našlo. Pokud se v klasické zlaté necítíte příliš dobře, ale zároveň se jí nechcete zcela vzdát, vyzkoušejte třeba bronzovou, žlutě zlatou, měděnou či medovou.

Černo-zlatá kombinace

Hodí se spíše na party, otázkou pak je, která z barev převažuje. Pokud máte na sobě různě strukturovaný celočerný outfit, zvolte třeba kabelku s pozlaceným řetízkem nebo sponou. Krásně se bude vyjímat také zlatočerná velká ledvinka nebo třeba jemný pásek se zlatými druky. Vyrážíte-li do divadla, klidně si oblékněte měděné šaty a k nim zvolte jednoduché černé doplňky. Rozhodně nedoporučujeme v rámci jednoho outfitu mixovat hned několik zlatých podtónů na různých kouscích, mix je možný třeba jako set řetízků kolem krku nebo omotaných místo náramku. V rámci šperků zlatou klidně namixujte se stříbrnou, už dávno to není tabu.

Nude odstíny a zemité barvy zlaté lichotí

Skvěle vypadá kombinace matné zlaté nebo medové s méně výraznými barvami. Luxusní je v duelu se světlounce béžovou, barvou champagne, čokoládově hnědou, khaki nebo olivově zelnou. Sluší jí také společnost temně modré a antracitové. Ve spojení s tlumenými odstíny totiž nádherně vynikne. Doporučujeme především zemité a spíše tmavší barvy. Snažte se kombinovat zlatou pouze s jednou barvou. Mějte na paměti, že zlatá zaujme sama, proto k ní nelaďte třeba boty. Nejlépe budete vypadat, když budete volit spíše neutrální nude nebo světle hnědé odstíny.

Na řadě jsou aplikace

Zlaté vzory a potisky jsou ideálním řešením v případě, že nechcete sahat po komplet zlatém oblečení, ale přitom chcete zazářit. Zlaté aplikace s kamínky a korálky nebo výšivkou mají mnoho podob a je jen na vás, pro jaký typ zdobení se rozhodnete. Vypadá skvěle zejména na černém, tmavě modrém a tmavě zeleném oblečení. Zlatá ale může být vetkána přímo ve vzoru. Dotekem luxusu jsou třeba brokátové šaty se zlatými odlesky. Až se pro zlatou rozhodnete, noste ji s rozmyslem. Je to totiž jedna z barev, která může působit velmi luxusně, ale taky hodně, hodně lacině. Proto s ní pracujte velmi opatrně.