Tyhle svetry nově najdete na štendrech v dámských odděleních, a dokonce si zachovaly i typický design. Káro a kohoutí stopa v typické barevné kombinaci, jako je béžová, hnědá a vínová, je vidět nejčastěji, ale nosí se i jednobarevné kousky s výrazným lemováním rukávů a klop nebo třeba jemně melírované přízové kousky.

Klasicky nebo mladistvě a svěže?

Kardigan v délce těsně nad boky, se zvýrazněným spodním rantlem minimálně deset čísel vysokým, s výstřihem do véčka a zapínáním na knoflíky můžete nosit na spoustu způsobů. Ověřená je skládačka bílé košile prodloužené délky, tmavých riflí s rovnými nohavicemi a třeba teniskami nebo polobotkami. Odvážněji pak působí strohý svetr oblečený přes volánové šaty po kotníky nebo třeba jako samostatný vršek na holé tělo, ke kterému si natáhnete extrémně široké nohavice nebo plisovanou pestrobarevnou sukni a k ní například vysoké šněrovací kozačky.

Není to tak jednoduché

Máte-li větší a povislé břicho a k tomu jste menšího vzrůstu, raději si na tenhle módní hit nechte zajít chuť. Zbytečně byste poukázala na své nedostatky. Stejně tak se nepouštějte do zbytečných experimentů ve chvíli, kdy si nejste zcela jistá svým módním vkusem. Takové retro kousky musíte umět nosit hrdě a s grácií, jinak by pokus o cool look dopadl směšně. Nebo přesně tak, jak vlastně nošení retra vyznít nemá. Nemá vás totiž vrátit o několik desetiletí zpátky, ale spíše dát najevo, jak umíte s módou zacházet, a dát starému nový, svěží rozměr. V případě téhle atypické vesty s dlouhým rukávem, která budila rozpaky i před mnoha desítkami let, to platí dvojnásob.