Preferujete-li i v plavkách nadčasovost a eleganci, investujte do kopie „malých černých“ v podobě sofistikovaných černých bikin. Ale kdyby vás snad černá nudila, v nabídce je celá plejáda barev, především těch pestrých, které obzvlášť k létu patří. A i když vám není „náct“ ani „cet“, ale vaše figura vám to umožní, klidně sáhněte po neonkách, růžová, mandarinková, limetková nebo tyrkysová vás omladí. Vedle těchto výrazných barev stojí hnědá, zejména její karamelový odstín, a elegantní tmavě modrá. Co se vzorů týče, stále fungují geometrické potisky a květinové motivy, především ty s tropickými rostlinami. Kromě nich se na scénu vrací zvířecí vzory, v kurzu je letos tygr, zebra, leopard nebo had.

Vybírejte bikiny podle typu postavy

Nehledě na aktuální trendy je důležité vybrat si plavky, které vaší figuře zalichotí, u bikin to platí dvojnásob.

1. Ženy s atletickou postavou typu obdélník si můžou natáhnout miniaturní bikinové kalhotky, třeba se zavazováním na bocích, a zaměřit se na bohatě řasenou podprsenku, která jim přidá na objemu. Jistí to výraznější potisky, volánky a samozřejmě podprsenky s push-up efektem.

2. Ženy s postavou přesýpacích hodin mohou zvolit jakýkoliv typ plavek. Zazáří nejen v klasických v bikinách, ale padnou jim i retro plavkové kalhotky s extrémně vysokým pasem a podprsenka ve tvaru trojúhelníčků.

3. Ženy s postavou typu trojúhelník neboli hruška, tedy s bytelnějším spodkem, by měly volit bikiny s tmavším spodním dílem, s nohavičkami nebo sukýnkou, a nenápadně tak odvádět pozornost spíše k horní části těla. Takže výrazná podprsenka, barevně i střihově, je nutností.

4. Pro postavu ve tvaru obráceného trojúhelníku vybírejte bikiny, které naopak zvýrazní spodní partie. Tedy kalhotky s průstřihy, šněrováním, okrasnými lemy nebo volány, ideálně v pestrých barvách. Nahoru pak bikinovou podprsenku typu bolerka, jednoduchého pruhu bez ramínek nebo s výrazným úvazem za krk. Dejte si pozor na klasická široká ramínka, která by mohla již tak mohutnější ramena ještě více opticky rozšířit.