Ačkoli se to novými trendy kousky, které další sezónu zcela jistě upadnou v zapomnění, jen hemží, jedno je jisté. Zavinovací šaty tu s námi budou stále, protože tenhle střih se osvědčil napříč generacemi.

Evergreen

Poprvé spatřily světlo světa v 80. letech a od té doby nevyšly z módy. Jsou totiž neuvěřitelně variabilní a hlavně sluší štíhlým gazelám i roztomilým boubelkám. Pokud byste měla mít jedny jediné šaty ve skříni, měly by být zavinovací. Dají se nosit prakticky celoročně. Zavinovací šaty představila jako novinku módní návrhářka Diane von Furstenberg v roce 1974. Její legendární žerzejové zavinovací šaty se staly okamžitě hitem a do dneška se jich prodalo více než pět milionů kusů.

Velmi ženské, velmi sexy

Zavinovací šaty si můžete pořídit v délce nad kolena, midi nebo rovnou ke kotníkům, důležitý je především střih živůtku. Nosí se varianty s balonovými, volánovými či netopýřími rukávy nebo jen tak na ramínka. Ať minimalistické a jednobarevné, nebo s klasickými vzory jako květiny či puntíky, nebo třeba trochu ulítlé, zavinovací šaty dají vyniknout každé postavě. Obvykle mají hluboký výstřih a rozparek, což ženským liniím lichotí. Obrovskou výhodou je to, že je budete moci nosit bez ohledu na své aktuální váhové výkyvy. Šaty si zkrátka kolem těla uvážete tak, jak vám to je zrovna pohodlné, a díky rozšiřujícímu se střihu snadno schováte i širší boky.

Noste je, jak uznáte za vhodné

Zavinovacími šaty můžete nahradit kardigan, když si je obléknete přes šortky a tílko nebo přes kratší overal, budete za hvězdu. Stejně tak je můžete využít místo parea k vodě, slušet vám budou i klasicky na holé tělo. Proporce zdůrazníte úvazem – některé zavinovací šaty mají na boku širokou stuhu, jiné se zapínají na sponu. Někdy je možné spodní sukni omotat kolem boků a nařasit. Zavinovací šaty nabízejí širokou škálu možností, jak je nosit. I proto je tolik milujeme.

ZDROJ: https://vlasta.cz