Pod atraktivní bílé kalhoty, které dají vyniknout nejen postavě, ale hlavně spodnímu prádlu, noste výhradně tělové kalhotky, ideálně bezešvé. Ty chytře splynou s vaší pokožkou, a ač budete vypadat, že jste „naostro“, nikde vám nebude nic vykukovat, překypovat a vytvářet nehezké anomálie. Chytré ženy volí kalhotky do pasu, bez gumy, hladké a nenápadné. Každý stylista vám určitě řekne, že na výběru spodního prádla opravdu záleží a i mnohem mladší ženy s dokonalou postavou můžou model díky špatně vybranému prádlu „zabít“. My, kterým už táhne na šedesát a více, i kdybychom se rozskočily, povislou kůži na zádech a bříšku zamaskujeme jen stěží, stejně tak i spadlý zadeček. Ale chytré prádlo? To dokáže opravdu zázraky…

Zastrčená košile? Raději ne

Další riziko představují zastrčené košile a topy. Když si do tmavých džínů nebo černé kalhotové sukně nasoukáte objemnější vršek, nic se nestane. Naopak, vytvoříte tak iluzi vosího pasu nebo postavy à la přesýpací hodiny, ačkoli do ní máte sakra daleko. Ale v bílých kalhotách, ať už jsou uplé nebo volnější, bude zastrčený top dělat neplechu. Proto noste raději vršek splývavý přes nebo podvázaný na bocích, aby bílé kalhoty zůstaly hladké. Pokud si nechcete připadat neforemně, přepásejte tuniku tenkým páskem, zvýrazníte tak siluetu a bílým kalhotám neuškodíte.

Bílá musí zůstat bílou

Dejte si také pozor na to, že na bílé je opravdu všechno vidět. Nepatrné hrudky, potrhané švy, sepraná látka, drobné oděrky, vše dostává v případě bílé látky jiný rozměr. O špíně ani nemluvě… Není nic horšího než zaprané bílé oblečení. Jestliže se vám nepodaří pomocí bělidla dostat kousek znovu do formy, raději se s ním rozlučte.

Přemýšlejte o střihu

O tom, že bílá rozšiřuje, není třeba polemizovat, je tomu opravdu tak. V oblasti dekoltu sice pomáhá rozjasnit povadlou pleť, ale ve spodních partiích může opravdu uškodit. Noste proto volnější modely z jemného úpletu a vzdušných materiálů. Pokud vsadíte na průsvity, raději oblečení několikrát navrstvěte. Chcete-li nosit bílé džíny, tak hledejte rovný střih a také vyšší pas, slimky si můžou dovolit jenom mladé holky bez gramu tuku a s dokonale tvarovanou figurou.

Mixujte tóny

Bílá je barva mnoha podtónů, takže pokud vytvoříte outfit, ve kterém se bude pár tónů snoubit, nešlápnete vedle. Výsledný efekt může být skvělý. Pozor si dejte na kombinace s výraznými a sytými barvami nebo pastelkami, ať nevypadáte jako od kolotoče, bílou je lepší v určitém věku kombinovat spíše s přírodními tóny. A černobílá klasika? Ano, ale je to trochu nuda, alespoň v létě, nemyslíte?