Když už je řeč o legínách, za mě vypadají divně k balerínkám a polobotkám v pánském stylu do špičky. A taky ke klasickým crocskám. Ale důležitější než boty je stejně kousek, který si k nim obléknete „nahoru“. Nemluvíme tady o legínách určených vyloženě na sport, ale spíše o možnosti nosit je takříkajíc v civilu.

Některé z vás by si legíny na ven neoblékly, ale doma patří tyhle strečové kamaše do běžné výbavy. Příjemné jsou legíny bavlněné, bambusové nebo přízové. K nim to chce nějaký volný svetr nebo over size tičko a v tomhle modelu můžete vyběhnout i s košem nebo do nejbližší večerky.

Soudnost se cení

Před pár lety se objevil trend nosit legíny v kombinaci se zkrácenou mikinou nebo tričkem či topem do pasu, aby vynikl hlavně zadek. Na holky s vypracovaným pozadím a plochým bříškem se sice dalo koukat, ale stejně měl člověk na ulici pocit, že se ocitl na atletickém oválu nebo ve fitku. A jak to tak bývá, tomuto módnímu výkřiku podlehly i dívky a ženy, které mají do atletek daleko, takže obecně nebylo o co stát. Dnes se naštěstí vrací stará dobrá klasika, tedy pokud uplé legíny, pak nahoru zcela jistě oblečení v délce po zadek. Ono totiž nejde jen o pozadí, ale o v legínách nevzhledně zvýrazněné partie klína.

Když top, tak v délce pod zadek

Pokud máte nějaký ten křížek na krku, nemusíte na legíny zanevřít. Noste k nim propínací, košilové nebo zavinovací šaty pod kolena či balonovou nebo sportovní sukni. Sluší jim i dlouhá tunika a přes ní kratičká džíska, asymetrický dlouhý svetr a křivák nebo projmutá sportovní košile a navrch splývající kardigan.

Čím robustnější boty, tím lepší

Důležité jsou také boty. O kozačkách nad kolena už byla řeč, ty si však nemůže dovolit každá. Kotníkové kozačky vám zbytečně zkrátí nohy, a pokud nemáte nejštíhlejší lýtka, s legínami je moc nekombinujte. Líp budou vypadat robusní bagančata s traktorovou podrážkou, klasické martensky a kozačky pod kolena na masivním podpatku. Hodí se také jednoduché tenisky nebo modely na vyvýšené surovce.