Acerola pro krásnou pleť bez tmavých skvrn

Pro někoho není acerola neboli barbadoská třešeň možná úplně známá, její přínosy za pozornost ale určitě stojí. Její plody totiž patří mezi jedny z nejbohatších na vitamín C. Ten, jak víme, je nezbytný nejen pro náš imunitní systém, ale také pro krásnou a zdravou pleť. „Acerola dokáže pleť projasnit, sjednotit její tón a stimulovat tvorbu kolagenu. Také bojuje proti volným radikálům a redukuje pigmentové skvrny,” vysvětluje Gavendová. Díky svým schopnostem je acerola častou ingrediencí pleťových sér a krémů, které jsou vhodné aplikovat právě na jaře. Zapomínat bychom však neměli na aplikaci SPF krémů s vysokým faktorem.

Hustá hříva díky ženšenu

Po zimě odhazujeme nejen čepice a jiné pokrývky hlavy, ale také naši hřívu. To, že nám vlasy na jaře padají o něco víc než obvykle, je způsobeno přirozenou reakcí organismu na snížení produkce melatoninu, tedy hormonu, který silně ovlivňuje fungování vlasového folikulu. Rychlejší obnově vlasů ale můžeme jít naproti zařazením vlasových produktů s obsahem ženšenu. „Výtažek z kořene ženšenu má silné posilující účinky. Navíc dokáže regulovat tvorbu kožního mazu, takže vaše vlasy zůstanou déle svěží, hebké, lesklé a především vyživené. Dokáže také účinně stimulovat pokožku hlavy a podpořit tak růst vlasů,” vyjmenovává blahodárné účinky beauty expertka Zuzana Gavendová. Vlasové kořínky k růstu nabudí i konzumace potravin bohatých na železo, zinek, aminokyseliny a vitamíny A, C a D. Pravidelnou péči o vlasový porost lze doplnit také přírodními oleji, které jim dodají hydrataci. Ideální jsou arganový nebo avokádový olej. A oblíbené jsou i ořechové oleje, například makadamový nebo z kukui ořechů.

Šalvěj s echinaceou podpoří imunitu a odbourají stres

Jaro je obdobím viróz a nachlazení. S bacily jde však bojovat i přírodní cestou. Pro podporu imunity je ideálním pomocníkem echinacea, která je bohatým zdrojem vitaminu C. Dále šalvěj, jež se často používá při léčbě nachlazení nebo potížích s dýchacími cestami, a které se pro své účinky často přezdívá bylina nesmrtelnosti. V neposlední řadě je to pak aronie, která má nejen skvělé protizánětlivé účinky, ale současně spolehlivě působí proti vysokému krevnímu tlaku. Bylinné výtažky, které spolehlivě působí i na naši duševní pohodu a tělesnou schránku, lze do organismu dostat formou nejrůznějších doplňků stravy či speciálních směsí a čajů.

Zdroj: Amway.cz, Healthline.com