Je to už pár let nazpátek, kdy mezi módními fanynkami panoval mýtus, že nadýchaná péřovka přidává kila a nosit ji můžou jen ženy s modelkovskými tvary. I moje tehdy osmnáctiletá dcera brojila proti nafouknutým péřovkám, a to měla maximálně šedesát kilo a proporce hodné obdivu. Uběhlo, pravda, už deset let, a ona jásá, protože dříve hubená maminka už konečně nabrala pár kilo a bundiček velikosti 36–38 se, ač nerada, zbavuje v její prospěch. A najednou ta naducanost zase tak moc nevadí, protože když je péřovka dobře ušitá a třeba trošku projmutá, dokáže naopak figuru opticky vyrýsovat a dát vyniknout štíhlým spodním partiím.

Vyberte si správný střih i délku

Péřovky ovšem seknou i těm z vás, které mají trochu podsaditější spodek, neboť proporce krásně vyrovnají. Nikde není psáno, že je nutné nosit bundy pod zadek, péřové kabáty se těší také nemalé oblibě, protože dokonale zahřejí a schovají i větší zadek nebo oplácaná stehna.

Nebraňte se výrazným barvám

Elegantní černou, tmavě modrou nebo béžovou nic nepřekoná, ale chcete-li být trochu extravagantnější, vsaďte na veselejší barvy a potisky. Ať už si pořídíte bundu v oblíbené malinové, fuchsiové či jahodové, nebo sáhnete po výrazných odstínech modré a zelené, když se vám podaří objevit kousek s potiskem, budou se vám k bundě dobře ladit doplňky. Máte totiž na výběr spoustu tónů, které se na bundě objevují v potiscích, a k nim pak můžete snadněji vybírat jednobarevnou kabelku, batoh, čepici, šálu nebo rukavice.

Potisky to jistí

Maskáče, khaki i odstíny hnědé z módy nikdy nevyjdou. Když se vám podaří sehnat model v těchto tradičních zemitých tónech oživený potiskem, můžete takovou bundu nosit nejen do přírody, ale i v rámci elegantního městského stylu. I v zimě můžete obléknout bundu s florálními motivy, abstraktními vzory nebo tradičními geometrickými potisky. Žádný design není zapovězen.