V souvislosti s rozparky musíme zmínit džínové sukně. Ty se zrodily v devadesátkách a jen málokterá z nich se nepyšnila vysokým rozparkem. Sama jsem měla svoji první džínovou „levisku“ s rozparkem vzadu až těsně pod zadek. Když se pak začaly nosit pouzdrové šaty a sukně v elegantní pracovní verzi, rozparky se staly nutnou střihovou vychytávkou.

Někdy je rozparek nutný

Nosí se rozparky vpředu, vzadu a na boku, různě vysoké a prostřižené. Ovšem dlouhá džínová sukně s rozparkem drží prim! Na paty jí pak šlapou různé „zavinovačky“, které mají díky překříženému střihu rozparek také. Bývá často skrytý, ale při chůzi je rychle odhalen. V případě zavinovacích sukní nejde nutně o pouzdrové střihy, nosí se i kolové sukně, rovně střižené nebo pozvolna se rozšiřující ve spodní části stehen. Zavinovačky ocení i sportovkyně, třeba tenistky nebo ženy, které chodí běhat.

Variabilní řešení

Velkou oblibu mají rozparky, které vzniknou pomocí rozevřených zipů, rozepnutých knoflíků a druků nebo povolených háčků. Pouzdrová kožená sukně s oboustranným zipem doladí bezvadně váš rockerský styl a vy si můžete s výškou rozparku pohrát podle nálady. Na taneční party nebo motorkářském srazu si sukni více rozepnete, když budete chtít být za dámu, stačí jen náznak rozparku a sukni povýšíte na elegantní model, který snese sáčko a lodičky.

Nepřímá úměra

Máte-li v plánu obléknout si sukni s hodně vysokým sexy rozparkem, pak uberte na okázalosti topu. Pokud odhalíte nohy tak, že budou muži lapat po dechu, zapomeňte na extrémně hluboký výstřih, průhledný a příliš uplý top. Jestliže je váš rozparek v normě, klidně upoutejte i na vrchní díl outfitu. Samozřejmě je velmi důležité odhalovat jen takové nohy, které za to stojí – depilace je samozřejmostí, stejně tak i silonky bez ok. A dávejte si pozor na to, jak si případně sednete, ať už v MHD, v kanceláři, nebo u stolu v restauraci. Rozparky si žádají chování hodné dámy!

Zdroj: www.vlasta.cz

Související články