Šortky si zcela logicky vybíráme podle toho, jaké máme nohy. Ale to není jediné kritérium. Můžete mít hubené a dlouhé nohy jako z přehlídkového mola a stejně vám šortky nemusí slušet. Podobně jako u jiných typů kalhot nejde jen o délku a šířku nohavic.

Hot pants přenechte mladším

Nic proti odvaze, ale tyhle ultra krátké šortky do šatníku zralé ženy nepatří. Maximálně na zahradu, když se chcete opálit a víte, že nemáte úchylného souseda… Výstavní nohy a pevný zadeček je plus, ale stejně – šortky, ze kterých vám lezou půlky, do města nepatří, i když je vám náct. Tyhle kraťasy nemilosrdně odhalí každou drobnou nedokonalost. A nesvědčí ani ultra hubeným figurám, spíš jde o výstřelek určený dokonalým sportovním a hlavně mladým děvčatům s velkou dávkou sebevědomí. Podobně jsou na tom i kraťásky v balónovém střihu, na ramínku působí roztomile, ale na těle to není ono. Pokud si nechcete tento střih odepřít, noste takové šortky ve strečovém provedení a nejlépe do postele.

Trenýrky to jistí

Šortky podobného střihu, jako mají klasické pánské trenýrky, ať už do gumy, do paspulky, nebo třeba na zip, dokážou leccos zakrýt a zamaskovat. Délku vybírejte podle toho, jak máte tvarovaná stehna, ideálně do jejich půli až po dlaň nad kolena. Sluší sportovkyním, ale oblékat je můžou i ženy s ochablejší figurou, pokud zvolí nabírání v pase a delší nohavice.

Bermudy do přírody i na nákupy

Bermudy mohou být různě dlouhé a sluší téměř všem, protože od nich se toho co se týče fashion zase tolik nečeká. Jde vesměs o ryze sportovní šortky, které mohou mít podobu zkrácených „kapsáčů“ nebo širokých „pláťáků“. Klasické bermudy končí v horní části kolen a jsou skvělou volbou na procházky přírodou, můžete k nim obout i vyšší pohorky a vyrazit na delší trek.

Elegantní napodobující sukni

Do práce si můžete obléknout kalhotovou sukni nebo šortky s rozšiřujícími se nohavicemi, s vyšším pasem a sámky nebo sklady. Tyhle šortky mohou mít i ohrnuté nohavice nebo výraznou manžetu. Mějte na paměti, že ohrnuté nohavice vždy přidají na objemu stehen. Takže pokud nemáte nožky jak laňka, vyhněte se jim, a naopak pokud jsou vaše nohy příliš hubené, manžety to jistí. Skvěle vypadají také úvazy a široké stuhy v pase, které zvýrazní siluetu přesýpacích hodin i tam, kde byste ji v běžném modelu kraťasů hledala jen těžko. K elegantním šortkám můžete nosit tenisky, sandálky na surovce i lodičky, jde jen o to, jakým směrem se chcete vydat.