Doktorka Běla Valšíková z oblíbeného diváckého seriálu Ordinace v růžové zahradě, královna Viktorie z pohádky Peklo s princeznou, vdova Věra z komedie Ženy v běhu či Meryl Streep v českém podání. To je jen zlomek toho, čím se Zlata Adamovská vepsala do paměti divákům všech věkových kategorií. Herečka všechny okouzlila nejen svým hereckým a dabingovým talentem, ale také laskavostí, příjemným vystupováním a v neposlední řadě i osobitým módním stylem, který je především elegantní a inspirativní.

Zlata Adamovská několikrát prohlásila, že si potrpí na klasiku. Módní výstřelky zkrátka nejsou nic pro ni. Ze všeho nejradši má nadčasové oblečení, které unosí i několik let. A dbá také na to, aby měla vždy ve svém šatníku pořádek. Takže každoročně všechno ze skříně vyndá, pečlivě vyzkouší, zhodnotí a následně rozhodne, jestli se daného kousky zbaví ve prospěch svých blízkých či charity, nebo ho bude dál nosit. A možná právě v tom tkví kouzlo jejího střídmého stylu.

Saka ve všech variantách

A co vlastně ve skříni Zlaty Adamovské převládá? Rozhodně to jsou padnoucí saka hned v několika barevných provedeních, která nejraději kombinuje s černými pouzdrovými šaty nebo černými cigaretovými kalhotami. Najdete u ní také hřejivé plédy a dlouhé kardigany.

V botníku se nachází rozhodně více bot s plochou podrážkou než těch na podpatku, které herečka nosí opravdu jen k výjimečným příležitostem, jako jsou třeba Čeští lvi. Na ty poslední, které se konaly ještě podle starého „necovidového“ programu, mimochodem oblékla úchvatnou večerní róbu s černým vrškem a nadýchanou sukní zdobenou modrými květy.

Velmi ráda má šperky. Nikoliv ale ty za desetitisíce, ale takové, které mají úplně jinou hodnotu. Tu duševní! Nesou s sebou totiž příjemné vzpomínky. Herečka má celou sbírku nejrůznějších náušnic, náhrdelníků či náramků, které si přivezla z exotických Filipín, Brazílie či Nového Zélandu. Právě takovými doplňky pak oživuje outfity, které jí přijdou fádní.

A nesmíme zapomenout ani na oblíbený typ kabelky. Herečka má hned několik středně velkých kousků, takzvaných cross body. Tedy kabelek s dlouhým popruhem, které se nosí křížem přes tělo. Hodí se k elegantním modelům složeným z pouzdrových šatů a sáčka, ale i k džínům, prošívané bundě a kozačkám.