Máte natolik bujné poprsí, že vám vadí při sportu a na některé moderní střihy blůz a šatů si netroufáte? Nebo se vám s příchodem menopauzy a přibíráním nechtěných kil zvětšila i prsa a vy nevíte, co na sebe? Vsaďte na stahovačky a podprsenky bez výztuže, dokonalý střih podprsenky umí opticky vylepšit a zeštíhlit postavu.

I dvě velikosti dolů

Zmenšující podprsenky sice reálně prsa nezmenší, ale zmenší objem aspoň naoko. Velká prsa dělají dobrou službu hlavně štíhlým a vysokým postavám i plnoštíhlým ženám s postavou přesýpacích hodin. Pokud je vaše postava typu jablko, tedy s velkým poprsím, větším bříškem a užšími boky, bude vám menší objem lichotit.

Co je to minimizer?

Minimizery neboli zmenšující podprsenky mají speciální střih. Košíčky bývají ušity z nepružného materiálu, který dokáže ňadra zformovat do optimálního tvaru. Prsa vám z nich nesmí vypadnout a košíčky je nesmí ani nikterak „porcovat“ nebo deformovat. Zamezí tomu hlubší košíček, který pojme celé prso. Pokud má podprsenka kostice, i ty musí obejmout celé ňadro a končit až v podpaží.

Pro dokonalý tvar prsou

Aby podprsenka plnila svůj účel, musí padnout. Ne dobře, ale skvěle! Pro velká prsa jsou nejlepší nevyztužené podprsenky s bočními dílky, které přecházejí do ramínek. Ty drží ňadra ve středu a brání deformaci do stran. Široká ramínka pomáhají lépe rozložit váhu prsou a odlehčí vašim zádům i ramenům. Ideální jsou vypodložená a měkká ramínka, která se nezařezávají. Při výběru zmenšující podprsenky dbejte i na výběr dobrého obvodu. Podprsenka musí velmi pevně objímat hrudník. V žádném případě nesmí vylézat k lopatkám. Když je podprsenka volná, prsa klesají a postava pak vypadá plnější a nesouměrná. Dobrým tipem je již v kabince vyzkoušet, jestli podprsenka vaše prsa udrží v úrovni středu horní části paží.